Informacje

POWIAT. 9 marca otwarcie DWR i nowego mostu

W piątek 9 marca o godzinie 14 zostanie otwarta Droga Współpracy Regionalnej w Oświęcimiu – poinformował w piątek rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Roman Leśniak.

Przypomnijmy, Droga Współpracy Regionalnej (DWR) to największa prowadzona obecnie inwestycja drogowa na terenie powiatu oświęcimskiego. Wybudowany odcinek, obejmujący estakadę nad Wisłą, będzie miał niespełna 5 km długości i połączy DK44 (ul. Zatorska) przez rondo ul. Chemików, Fabrycznej i Olszewskiego w Oświęcimiu – z drogą wojewódzką 933 w Bobrku (Gmina Chełmek). Tym samym otworzy dojazd do drogi krajowej A4 w kierunku Krakowa i Katowic. Inwestycja za prawie 120 mln zł w 85 proc. realizowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Ta droga jest potrzebna dla lokalsów. Bez dyskusji. A niektórzy dla sportu na siłę szukają okazji do polskiego stękania.

 2. Stawiam na 11 listopada – w końcu to most Niepodległości.

 3. Niema sie co nastawiac ze otworza bo znajac zycie to sie okaze ze zas ich cos przegoni i przestawia otwarcie na kwiecien lub pozniej ehh

 4. Proszę o nierelacjonowanie „uroczystego otwarcia” i nie robienie zdjęć urzędasom oraz włodarzom. Nikt nie ma ich tutaj zamiaru oglądać – jacy są z siebie zadowoleni jak prężą piersi do kamer i orderów.
  Most był gotów prawie trzy miesiące temu.
  Trzy miesiące przerzucania się papierkami i przybijania pieczątek.
  Dodatkowe trzy miesiące stania w korkach i zasmradzania Oświęcimia.
  A niech was …

 5. Będę o 14.00 bo potrzebuję kwiaty na dzień kobiet . Myślę że będą , bo z szampanem gorzej , no może będą rozdawać do domu -)

 6. uwaga w komentarzach pojawił się komentarz…niezrównoważonego osobnika

 7. To nie możliwe , to większa niespodzianka jak zajecie pierwszego miejsca przez naszą sztafetę , i rekord prędkości w obiecanym oddaniu od listopada .

 8. Ten komunikat jest zamieszczony tutaj przy użyciu XRumer + XEvil 4.0
  XEvil 4.0 to rewolucyjna aplikacja, która może ominąć niemal każdą ochronę przed botnetami.
  Uznawanie przez firmę Captcha Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com i ponad 8,4 milionów innych typów!

  Czytasz to – to znaczy, że działa! 😉
  Szczegóły na oficjalnej stronie internetowej XEvil.Net, jest bezpłatna wersja demonstracyjna.

 9. Za 1/3 wartości tej obwodnicy będziemy mieli kładkę dla pieszych przez Sołę.

 10. Przy dojeździe z estakady do ronda w Bobrku po lewej stronie na chodniku puzzle sa niewyspoinowane piaskiem. Zdążą do piątku?

Send this to a friend