Informacje

POWIAT. 9 kolizji drogowych jednego dnia

We wtorek 20 sierpnia na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dziewięciu kolizji drogowych, których  powodem było nie przestrzeganie przepisów  w ruchu drogowym, nieuwaga oraz roztargnienie.  Niestety wielu kierowców zapomniało o zmniejszeniu prędkości i dostosowaniu jej do warunków drogowych. Na efekty nie trzeba było długo  czekać.

O godzinie 05.40 na skrzyżowaniu Osiek – Tarniówka doszło do zderzenia dwóch Chevroletów. Mieszkanka Gminy Przeciszów kierując chevroletem spark nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu mieszkańcowi Głębowic, który kierował chevroletem aveo.

O godzinie 08.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej mieszkaniec Osieka kierując samochodem marki VW Polo tuż przed przejazdem kolejowym najechał na tył samochodu marki Skoda Fabia, którym kierował mieszkaniec Bulowic.

O godzinie 09.20 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej mieszkaniec gminy Kęty kierując samochodem dostawczym marki Renault najechał na tył samochodu marki Fiat, którym kierował mieszkaniec Brzeszcz.

O godzinie 09.35 w Oświęcimiu na ulicy Orląt Lwowskich  mieszkaniec Gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Fiat Bravo podczas wyprzedzania się  zderzył się z samochodem marki Daewoo, którym kierował mieszkaniec Oświęcimia.

O godzinie 10.25 w Nowej Wsi na ulicy Rokicie mieszkaniec Mszany kierując samochodem dostawczym marki Fiat Ducato na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji.

O godzinie 12.00 w Oświęcimiu na parkingu przy ulicy Obozowej mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Hyundai uderzył w zaparkowany przez mieszkankę Nowej Wsi samochód marki Fiat 500.

O godzinie 13.15 w Oświęcimiu na parkingu przy ulicy Leszczyńskiej obywatel Hiszpanii kierując samochodem marki VW podczas cofania uderzył w zaparkowany samochód marki Toyota.

O godzinie 13.20 w Chełmku na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza  z Kraszewskiego mieszkanka Chełmka kierując samochodem marki Chevrolet wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej zderzyła się z samochodem marki Fiat Panda, którym kierował mieszkaniec Katowic.

O godzinie 18.30 w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia mieszkaniec gminy Oświęcim  kierując samochodem marki VW Caddy  najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Mercedes  którym kierował również mieszkaniec gminy Oświęcim.

Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.  Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości  i dostosowanie jej do warunków drogowych. Przypominają również o tym, że nawierzchnia drogi w czasie deszczu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Już myślałem, że Beata się znowu gdzieś po Oświęcimiu przemieszczała …
    Tak przy okazji: co z procesem w sprawie wypadku sprzed dwóch lat i wyrżnięcia przez Beatę w lipę? Czy dalej utrzymuje, że spała i nie pamięta, czy syrena wyła czy nie? Co z nieszczęsnym Sebastianem K.? Kiedy zapadnie wyrok w najdłuższym procesie nowoczesnej Europy?
    Może jakiś lider tutejszego PiS odpowie.

Send this to a friend