Informacje

POWIAT. 78. rocznica śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe

W środę 14 sierpnia 2019 /środa/, jak co roku, na terenie Oświęcimia oraz  Harmęż odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii  Kolbego.

Uroczystość 78. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii  Kolbego na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau poprzedzą dwie procesje. Jedna będzie prowadziła od Kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu ulicami:  Tysiąclecia, Nojego, Pilata, Zaborską, Królowej Jadwigi oraz Jagiełły, Zatorską, Legionów, Więźniów Oświęcimia. Trasa drugiej procesji będzie prowadziła od Klasztoru Franciszkanów w Harmężach ulicami:  Browarną, Borowskiego, Wojewódzką, Ostatni Etap, Kolbego, Szajny, Leszczyńskiej.

W związku z powyższym w dniu 14 sierpnia br. w godzinach od 08.30 do 10.00 w Oświęcimiu oraz Harmężach na wyżej wymienionych ulicach nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pojazdów.

W tym dniu w godzinach porannych kierowcom  proponujemy wybranie tras alternatywnych. Natomiast kierowców, którzy będą musieli przejechać wymienionymi ulicami  prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. twój rozwój emocjonalny zatrzymał się na patotreściach internetowych dla zagorzałych fanów kariery od strony ciemnej mocy i głupoty , gratuluję ci , baw się dalej , napiszesz nam jeszcze wiele hardcorów np.jak to kiedyś przed wiekami wyrywano zęby , tylko to nie jest nic związane z haremami i praktykami oralnymi

 2. do idioty hadesa Przypomnę ci, że 809 na synodzie w Akwizgranie grzmiano, iż klasztory żeńskie zostały zamienione na domy publiczne. Papież Benedykt IX pozwolił obok kościoła św. Mikołaja założyć burdel. Nie lepszy był Sykstus IV, który z kościelnych pieniędzy wybudował burdel, a potem go wydzierżawił. Na dziewczynkach i chłopcach zarabiał 20 tys. dukatów rocznie. I kto tu jest idiotą?

 3. do idioty hadesa Pozdrawiam kulturalnego katolika. Jak widać prawdziwy katolik wzorem niemieckich nazistów wszędzie widzi Żydów. Rozczaruje cię, nie jestem Żydem, tylko wnerwia mnie katolicka obłuda i nieznajomość biblii i przykazań.Twój komentarz potwierdza, że mam rację. A teraz zasuwaj do kościoła prosić o rozgrzeszenie.

 4. Podano w mediach, że tradycyjnie niedoinwestowane ministerstwo zdrowia przekazało właśnie na reklamę w rydzykowej Telewizji Trwam kolejny milion złotych. Taka reklama będzie miała oczywiście ogromny efekt społeczny, ponieważ oglądalność TV Trwam wynosi obecnie w porywach 0,36%. Jednocześnie podano też, że zamknięty został specjalistyczny oddział szpitala w Chorzowie dla dzieci chorych na raka. Tu pieniędzy akurat zabrakło.

 5. A jak ma mówić: jego iluminacjo? Około 60% ludzi w tym kraju nie chodzi na msze i nie odczuwa potrzeby zwracania się do sukienkowych na klęczkach. Zwłaszcza po ostatnich aferach pedofilskich.

 6. hades jesteś totalnym idiotą , pan to mówią żydzi do duchownych chrześcijańskich

 7. Ale jaki to ma wpływ na nasze realne życie w mieście? Że np. budowa prostego dworca zwanego budą z wiatą ślimaczy się już drugi rok (nieudolność?), że remonty linii kolejowych do Krakowa albo prowadzone są skandalicznie długo (z Trzebini) albo w ogóle się nie rozpoczęły (z Oświęcimia), że budowa S-1 z mostem na Sole nawet nie ruszyła. To są realne problemy, a nie procesje, demonstracje, itp.
  Marsze zaczadzonych taką czy siaką ideologią powinny się odbywać ulicą Ostatni Etap. Jeśli chcą – niech tam sobie chodzą, manifestują i nie utrudniają życia ludziom.

 8. Najpierw żydowski marsz żywych blokował jedną ulicę w Oświęcimiu. Teraz mamy dwa marsze katolickie i jeszcze jeden marsz skrajnej prawicy blokujący ulice trzy razy. Wypada jeszcze poczekać na marsz lgtb, co niniejszym prorokuję. To smutne, że największy cmentarz świata staje się celem manifestacji politycznych.

 9. Do jurek. Specjalnie napisałem nazistów, bo naziści mają różną narodowość. W Polsce też są. Natomiast by być biskupem trzeba wierzyć w Boga i przestrzegać przykazań. Szczególnie tego, które nakazuje miłować bliźniego swego jak siebie samego. Inna sprawa, że Kościół ma krew na rękach. Po drugiej wojnie pomagał oprawcom z SS w ucieczce do Ameryki Południowej gdzie próbowali utworzyć IV Rzeszę. Z przyzwoleniem Kościoła w Chile Niemcy zorganizowali ponad 700 miejsc tortur. Księża za aprobatą Watykanu chrzcili niemieckich zbrodniarzy wojennych. W jednej z parafii w Południowym Tyrolu został ochrzczony jeden z największych zbrodniarzy Erich Priebke. Z pomoc tej samej parafii korzystał Adolf Eichmann. Otrzymał tam nowe dokumenty i prawdopodobnie chrzest. Dlatego nadal będę pisał Pan Jędraszewski a nie biskup. Chyba, że zacznie przestrzegać przykazać.

 10. Hades, nie przez nazistów tylko przez Niemców. I to nie jest pan tylko arcybiskup.

 11. Propaganda robi jednak spustoszenie w główkach. Bardzo inteligentne, humanistyczne i pełne szacunku komentarze.

 12. nie rozumiem jednego – po co tyle Policji do obstawy?
  przed g.8 spod komendy wyjechało 9 Sprinterów, o g.9 kolejne 8-10, zaś ok.12 jeszcze obwodnicą leciały na sygnale dodatkowe VW w liczbie 7-8

  pytam się po co? by ochraniać biskupa Jędraszewskiego?

 13. Podobno Pan Jędraszewski będzie się modlił nad grobami tęczowej zarazy. Wszak w Auschwitz do komór gazowych byli kierowani ludzie o innej orientacji seksualnej, a którzy przez nazistów zostali uznani właśnie za zarazę.

 14. To wynika z ambicji proboszczów aby każda parafia miała swoją procesję.

Send this to a friend