Informacje

POWIAT. 35-latek groził rodzinie rewolwerem

W dniu 26 czerwca 2017 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 35 – letniego mieszkańca jednej z podoświęcimskich miejscowości. podejrzanego o znęcanie nad rodziną.

Przy zatrzymanym mężczyźnie funkcjonariusze zabezpieczyli kilka nabojów oraz rewolwer, którym groził rodzinie. W poniedziałek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął wobec swojej 55 – letniej matki oraz 80 – letniej babci nietrzeźwy 35 – latek. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, w trakcie awantury groził kobietom bronią. Policjanci błyskawicznie pojechali pod wskazany adres, a następnie, zachowując szczególne względy bezpieczeństwa, obezwładnili i zatrzymali agresora. Podczas jego przeszukania znaleźli i zabezpieczyli rewolwer, naboje oraz metalowe śruty. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Na podstawie zebranych materiałów policjanci udowodnili, że 35 – latek od ponad roku stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej rodziny, w związku z powyższym postawiono mu zarzut znęcania. Wczoraj podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego obowiązek opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się oraz dozór policyjny. Mężczyzna jest również podejrzany o posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia, jednakże w tej sprawie zostanie powołany biegły z zakresu badań broni i balistyki, który określi, czy zabezpieczone militaria wymagały zezwolenia. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend