Informacje

POWIAT. 35-latek groził rodzinie rewolwerem

W dniu 26 czerwca 2017 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 35 – letniego mieszkańca jednej z podoświęcimskich miejscowości. podejrzanego o znęcanie nad rodziną.

Przy zatrzymanym mężczyźnie funkcjonariusze zabezpieczyli kilka nabojów oraz rewolwer, którym groził rodzinie. W poniedziałek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął wobec swojej 55 – letniej matki oraz 80 – letniej babci nietrzeźwy 35 – latek. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, w trakcie awantury groził kobietom bronią. Policjanci błyskawicznie pojechali pod wskazany adres, a następnie, zachowując szczególne względy bezpieczeństwa, obezwładnili i zatrzymali agresora. Podczas jego przeszukania znaleźli i zabezpieczyli rewolwer, naboje oraz metalowe śruty. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Na podstawie zebranych materiałów policjanci udowodnili, że 35 – latek od ponad roku stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej rodziny, w związku z powyższym postawiono mu zarzut znęcania. Wczoraj podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego obowiązek opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się oraz dozór policyjny. Mężczyzna jest również podejrzany o posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia, jednakże w tej sprawie zostanie powołany biegły z zakresu badań broni i balistyki, który określi, czy zabezpieczone militaria wymagały zezwolenia. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend