Informacje

POWIAT. 12-latka uciekła z domu, bo miała szlaban za słabe wyniki w nauce

W  nocy z 21/22 grudnia 2018 policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego w ciągu godziny odnaleźli 12 – latkę, która uciekła z domu.  Powodem nocnej eskapady nieletniej był „szlaban” na spotkania ze znajomymi, nałożony przez matkę za słabe wyniki w nauce.

W nocy z piątku na sobotę o godzinie 22.30 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji otrzymali zgłoszenie od roztrzęsionej 32 – letniej mieszkanki Oświęcimia o ucieczce z domu jej 12 – letniej córki. Kobieta opowiedziała, że wieczorem rozmawiała z córką na temat jej słabych ocen z kilku przedmiotów i dała jej karę w postaci „szlabanu” na wyjścia z domu.

W rozmowie z matką policjanci ustalili dane koleżanek i kolegów u których nieletnia mogła przebywać. Po sprawdzeniu kilku adresów funkcjonariusze dotarli do 14 – latka, mieszkającego w jednym z bloków Osiedla Chemików w Oświęcimiu. Chłopak oświadczył, że widział dziewczynę pół godziny wcześniej, lecz jak stwierdził nie wie, gdzie ona aktualnie przebywa. Zachowanie nastolatka wzbudziło podejrzenia policjantów,  więc dokonali sprawdzenia  poddasza oraz strychu bloku. Następnie skontrolowali piwnicę, w której,  w schowku pod schodami, odnaleźli ukrywającą się tam 12 – latkę. Nieletnia jeszcze przed północą trafiła pod opiekę matki.

W związku z faktem, iż ucieczka z domu może być przejawem demoralizacji osoby nieletniej materiały w sprawie poszukiwań 12 – latki trafią do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend