Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z pod oświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich, specjalistyczny sprzęt, a także przejęli blisko 150g, gotowego do sprzedaży suszu marihuany.
W trakcie podejmowanych czynności policjanci ustalili, że dwaj mężczyźni 19 i 24 – letni, na terenie jednej z miejscowości w pobliżu Oświęcimia, wspólnie prowadzą uprawę konopi indyjskich. Posiadając tę informację funkcjonariusze przeszukali najpierw tereny przyległe do posesji jednego z podejrzanych, gdzie w zaroślach ujawnili ponad 200 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju. Następnie wkroczyli na teren posesji przy której mieściła się uprawa. W trakcie przeszukania domu znajdującego się na posesji w jednym z pokojów policjanci znaleźli 100 młodych sadzonek konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się w specjalnie przygotowanej szafie wyposażonej w profesjonalną aparaturę wspomagającą wegetację. Kolejne dowody świadczące o tym, że podejrzani przygotowywali się do wprowadzenia na czarny rynek większej ilości marihuany funkcjonariusze znaleźli w toku dalszego przeszukania ujawniając dwa worki foliowe z zawartością gotowego już suszu marihuany. W związku z powyższym obaj plantatorzy zostali zatrzymani.
Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonego suszu oraz roślin mężczyźni mogli uzyskać około 8 tysięcy porcji narkotyku o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Zatrzymaniem plantatorów i zabezpieczeniem ich towaru funkcjonariusze nie dopuścili, aby narkotyki trafiły do obrotu.
Za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Oświęcim
Kochani! Kiedy zainwestujecie w jakikolwiek słownik dla tworzących teksty? Nie można pisać „z pod oświęcimskich miejscowości” – poprawnie powinno być „spod oświęcimskich miejscowości” – „spod” to przyimek komunikujący, że ktoś lub coś przybywa lub pochodzi z miejsca położonego w pobliżu miejscowości bądź obiektu, o których mowa, np. Ich rodzina pochodziła spod Lwowa. Pisownia „z pod” obowiązywała do roku 1936 (źródło: Słownik języka polskiego).