Informacje

POWIAT. 100 litrów krwi, na 100. lecie Policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wzięli udział w kolejnej – lipcowej zbiórce krwi w ramach policyjnej akcji krwiodawstwa pn. „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”. W akcji tym razem wzięli udział policjanci Wydziału Prewencji, Wydział Ruchu Drogowego i Wydziału Sztab Policji oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych.

Funkcjonariusze w środę (17.07.2019r.) zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. W ten sposób uczcili 100. Rocznicę powstania Policji Państwowej oraz oddali hołd przedwojennym policjantom, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” trwa do końca lipca br., a osobom, które chciałyby się jeszcze przyłączyć przypominamy, aby oddając krew indywidualnie w punktach krwiodawstwa, przy rejestracji poinformowały, że krew oddają w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”.

Koordynatorem akcji w garnizonie małopolskim jest kom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie tel. 12 61 54 028, natomiast koordynatorem akcji w powiecie oświęcimskim jest asp. szt. Małgorzata Jurecka tel. 33 847 52 54.

Zapraszamy krwiodawców do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

Pamiętajmy, że dla ratowania ludzkiego życia liczy się każda kropla.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

 1. Do Policja jest zbyt niewidoczna

  Jeśli oddawanie krwi nazywasz lansowaniem się to może też się polansujesz? Chociaż po tym co piszesz to wątpię czy jesteś na tyle odważny. Mam wrażenie, że mdlejesz na widok krwi 😀

 2. @Policja jest zbyt niewidoczna
  To w Oświęcimiu jest straż miejska? Nigdy ich nie widziałem.

 3. W Oświęcimiu jakby Policji nie było, a może mamy słabego komendanta. Najlepiej usiąść, położyć się i oddawać krew, lansowanie się, tyle na temat. A tak pogonić tych co motorami wyją po mieście wieczorami, piratów ulicznych, chamstwo parkujące w Rynku nieprzepisowo, czy Policja gra na jednych skrzypcach razem ze Strażą Miejską.

 4. Proponuję się zająć prawdziwymi problemami mieszkańców. A nie pokazywać policjantów dodających krww pisze:

  The sims

 5. Psia krew, oby udało się dobić do tej setki! 😉 Niestety, nie wspomogę akcji, bo oddawalem krew początkiem lipca. W każdym razie życzę powodzenia akcji jak i tego, aby każdy Policjant zawsze wracał zdrów po służbie do rodziny.
  Thin Blue Line

Send this to a friend