Informacje

POLANKA WIELKA. Służby interweniowały w związku z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla

W nocy z 9/10 grudnia 2017 Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna oraz Policja,  interweniowały w jednym z domów w Polance Wielkiej, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzenia podtrucia się tlenkiem węgla u 16 – latka.

Do zdarzenia doszło po godzinie 23.00. Jak wynikało ze zgłoszenia,  nastolatek poczuł się źle po wyjściu z łazienki, w której brał kąpiel. W pomieszczeniu funkcjonował piecyk gazowy. Chłopak został przewieziony na dalsze badania do szpitala, natomiast strażacy dokładnie zbadali wszystkie pomieszczenia w domu. W jednym z pokoi wykryli podwyższone stężenie tlenku węgla.

Policjanci i strażacy ponownie przypominają, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem.

Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich przed zatruciem tlenkiem węgla, należy sprawdzić drożność wentylacji oraz wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Przypominamy: tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i zasygnalizuje to alarmem.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend