Informacje, Kultura, Video

OŚWIĘCIM. Zofia Posmysz patronem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

SOSW w Oświęcimiu

W środę 14 października 2020 roku odbędzie się uroczystość nadania imienia Zofii Posmysz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Oświęcimiu. Zobacz to wyjątkowe wydarzenia online.

 


OŚWIĘCIM. Order Orła Białego dla Zofii Posmysz

foto: MDSM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. Całe szczęście Panie Eugeniuszu, że czuje się Pan zwycięzcą a nie np. Napoleonem czy Juliuszem Cesarem. Czuć się zwycięzcą to musi być piękne i wzruszające uczucie. Dużo zdrowia życzę.

 2. Czuję się zwycięzcą tej dyskusji. Zabrakło argumentów szanownym interlokutorom. Bo nie ma takich argumentów. Stety, czy niestety. W zasadzie nie ma większej hańby, niż przyjąć order od … Tego pana, że się tak wyrażę. Pozdrawiam pana zeroziobrowskiego prokuratora!

 3. Powracam zatem do mojego pytania: to skąd się wziąłeś Eugeniuszu? Prawdziwi ubecy siedzą dziś w pierwszych ławkach w kościele, krzyczą, że są patriotami i zapisują się do PiS.

 4. @ nie cierpię głupoty
  Prezentujesz typowy przypadek sowieckiego podnóżka, który w czasach współczesnych przekształcił się w apologetę tzw. „Dobrej Zmiany”. No cóż, ubolewać pozostaje, dyskutować nie warto.

 5. Stefanie B tak sądzisz? Nie za takie rzeczy ludzie lądowali w pierdlu i to bez wyroku. Wielu zostało skatowanych na śmierć, bo życzliwy sąsiad doniósł do MBP że sąsiad np. zamiast oddać państwu świnie sam ją zjadł albo słuchał nie tego radia co trzeba. Stalinowskie czasy były okrutne, ale raczej ludzie żyjący w tamtych czasach.

 6. Powoli dochodzimy do momentu gdzie fakty historyczne mieszaja się z legendami. Śmierć za nie przyjęcie odznaczenia . To jak bajka „z mchu i paproci”…

 7. Przesadzasz. Ale władza miała wiele innych środków nacisku. Można było spaść na koniec kolejki oczekujących na mieszkanie. Też wylecieć z pracy, albo zostać zdegradowanym. Dziecku mogło nie wystarczyć punktów aby dostać się na wyższe studia. I tak dalej. Poza tym taki pusty gest nic by nie dał, nikt by się nim nie przejął.

 8. Eugeniuszu nie wiem ile masz lat i nie w zasadzie mnie to nie obchodzi. Przypuszczam jednak, że to komuna Cię wykształciła. Twoi rodzice na bank chodzili na pochody pierwszomajowe i brali udział w czynach społecznych dla dobra socjalistycznej Ojczyzny. Dlatego zanim zaczniesz grzebać w cudzych życiorysach, pogrzeb w swoim. Inna sprawa, że w tamtych czasach odmowa przyjęcia jakiegokolwiek medalu czy innego świecidełka mogła się skończyć bardzo źle. Czasem było to więzienie, a w skrajnych przypadkach była to śmierć.

 9. @Eugeniusz
  „Nie wiem co rzec o takim życiorysie… ” – w sumie było poprzestać na tym stwierdzeniu.

 10. Kolejny kretyn, który uważa, że wszyscy Prawdziwi Polacy powinni w czasach komuny bezkompromisowo walczyć z bronią w ręku za wolność Ojczyzny i kiedy by bohatersko polegli, to bardzo dobrze – mielibyśmy więcej trupów do chwalenia się i więcej bohaterów do czczenia podczas uroczystości rocznicowych na cmentarzach. A wszyscy ci, co nie walczyli nie i polegli, to po prostu zdrajcy i kolaboranci – tak? Nie wiem, czy zasugerować Eugeniuszowi klupnięcie się w czaszkę zwykłym młotkiem i czy to wystarczy. Raczej powinien rozważyć użycie młota kowalskiego. Wtedy być może zrozumie, że nasi rodzice i dziadkowie wcale nie chcieli żyć w „ciekawych czasach” i starali się po prostu żyć godnie i uczciwie. Utrzymać dom, wychować i wykształcić dzieci. A kiedy nastał odpowiedni czas, kiedy komuna w Rosji upadła i nie groziło już Polsce 50 000 ruskich czołgów i pięć milionów ruskich żołnierzy (że o 10 000 głowic jądrowych nie wspomnę), zapisali się do Solidarności, a potem zagłosowali na Komitety Obywatelskie. Dzięki czemu udało się Polakom, mądrym tym razem przed szkodą, uniknąć losu Warszawy ’44 i wielu innych bezsensownych rzezi narodowych, odzyskać dzięki temu suwerenność. Jeszcze drobna uwaga: jeśli rodzice i dziadkowie Eugeniusza bohatersko polegli – to kto w takim razie spłodził Eugeniusza?

 11. Nie wysilajcie się Panowie. Pani Zofia Posmysz i tak nie przeczyta waszych komentarzy. A Ci co przeczytają pochylą się nad nimi z politowaniem. Eugeniuszu a paszkwilem jest twój komentarz. Nie należy używać słów, których znaczenia się nie zna lub nie rozumie..

 12. Ja bym nadał imię Jarosława Kaczyńskie. Facet wielce się przysłużył Polsce. Wykładał na WUML-u, napisał pracę na temat gospodarki socjalistycznej podpierając się tezami Marksa i Engelsa, wybudował dwie wieże. To jest prawdziwy Polak.

 13. Eugeniuszu, ja również jestem przekonany że szkoła mogła nosić zaszczytny tytuł imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. No cóż aktualnie w powiecie rządzi Platforma Obywatelska…

 14. Nie wiem co rzec o takim życiorysie… Żeby przyjąć medal 30-lecia PRL od komunistów i nadany (absolutnie na wyrost) Order Orła Białego od łamacza Konstytucji trzeba być mocno ambiwalentnym. W psychiatrii tego rodzaju ambiwalencja nie jest niczym wyjątkowym. Zastanawia jednak, kto wymyślił nadanie tego imienia? To chyba jakiś żart, groteska, paszkwil. A może po prostu Głupota.

Send this to a friend