Informacje

OŚWIĘCIM. Złodzieje okradli staruszkę w jej domu

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji poszukują złodziei, którzy okradli 83 – letnią mieszkankę  Oświęcimia. Sprawcy do domu kobiety weszli pod pozorem sprzedaży narzut.

Wczoraj (16.04.20190 tuż przed godziną 15.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zostali powiadomieni o kradzieży do której doszło rano w jednym z domów jednorodzinnych znajdujących się na peryferiach Oświęcimia.

Jak wynikało ze zgłoszenia tuż po godzinie 08.00 do drzwi domu 83 – letniej seniorki zapukała kobieta, która poinformowała starszą panią,  że zbiera stare zegarki, a także sprzedaje narzuty, które rozkładając zaczęła prezentować. Seniorka po krótkiej rozmowie odmówiła zakupu, a następnie nakazała aby kobieta opuściła jej dom. Tuż po godzinie 14.00 seniorkę odwiedziła córka. Starsza pani opowiedziała jej o porannej wizycie kobiety sprzedającej narzuty. Córka  zorientowała się, że mogło dojść do kradzieży. Co potwierdziła, kiedy razem z matką stwierdziła brak oszczędności w kwocie kilku tysięcy złotych.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że sąsiedzi pokrzywdzonej widzieli , że rano jej posesję opuszczają trzy kobiety, a następnie wsiadają do samochodu osobowego koloru srebrny metalic, za którego kierownicą siedział mężczyzna. Następnie sprawcy odjechali.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi.

W związku z powyższym zdarzeniem apelujemy zwłaszcza do osób starszych,  mieszkających samotnie lub pozostających samotnie w ciągu dnia, o zamykanie drzwi na klucz i ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Ponadto apelujemy, aby nie przechowywać większych kwot pieniędzy lub biżuterii w standardowych miejscach takich jak szafa, bieliźniarka czy szuflada.

Prosimy również mieszkańców o reagowanie i powiadamianie Policji gdy osoby podejrzane znajdą się na terenie danej miejscowości. Warto także zwrócić uwagę na samochód, którym osoby te przyjechały. W miarę możliwości zanotować numer rejestracyjny,  markę i kolor pojazdu. Dane te należy przekazać policjantom.

Powyższe informacje oraz porady należy przekazać seniorom, których mamy w rodzinach, tak aby wiedzieli jak postąpić w kontakcie z osobami obcymi.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Złodzieje zazwyczaj sprawdzają możliwość dostania się do mieszkania. Trzeba być naprawdę inteligentnym by pozwolić obcemu facetowi dokonać oględzin drzwi. Trzeba mu było pozwolić zrobić odcisk klucza. Na taki jest prosty sposób. Informuje się gościa, że zaraz dokonana się sprawdzenia w administracji jego wiarygodności i zamyka się drzwi. Gwarantuje, że facet nie będzie czekał na potwierdzenie.

  2. Jakieś dwa tygodnie temu miałem bardzo podobną sytuację jak kolega w komentarzu niżej.

  3. Kilka dni temu chodził po blokach facet. Przepraszał, że nazajutrz będzie u góry hałas bo poprawiają reklamowane okna i wtedy: och pan ma jeszcze drzwi „administracyjne” i szybko sprawdzał ich stan, chociaż moje drzwi są rażąco inne od tych typowych wstawianych standardowo. Sprawdził szybko zawiasy, zamek i uginanie się drzwi, w czym mu nie przeszkadzałem aby dowiedział się, że nie warto się za nie brać. Na wstępie też powiedział, że w tej sprawie jest ogłoszenie ze spółdzielni na drzwiach, nic co mówił nie było prawdą.

Send this to a friend