Informacje

OŚWIĘCIM. Złamali szczękę 70-latkowi

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, szybko wpadli na trop i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pobili 70 – latka, łamiąc mu szczękę.  Podejrzani trafili do Aresztu  Śledczego.

W dniu 12 listopada br. policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Osiedla Błonie w Oświęcimiu, o mężczyznach, którzy z nieznanych powodów, siłą, próbowali dostać się do jej mieszkania. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres,  aby ustalić powody działania agresorów. W trakcie czynności natrafili na 70 – letniego mężczyznę, który mieszkał w tym samym bloku, i jak się okazało, został pobity przez nieznanych mu sprawców. Pokrzywdzony uskarżał się na duży ból szczęki, więc policjanci zaoferowali pomoc i przewieźli seniora do szpitala. Podczas badania lekarskiego okazało się, że mężczyzna ma złamaną szczękę. W związku z powyższym funkcjonariusze wszczęli poszukiwania sprawców.

W ciągu 3 dni intensywnej pracy, policjanci natrafili na dowody, które świadczyły, że z pobiciem starszego pana, ma związek trzech mieszkańców Oświęcimia. Wszyscy podejrzewani (w wieku 24, 27 oraz 28 lat  zostali zatrzymani na terenie Oświęcimia i osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono im zarzuty pobicia, a następnie, ze względu na niezwykle bulwersujący charakter zdarzenia, śledczy wystąpili z wnioskami o areszt. Do wniosków przychylił się sąd, więc podejrzani wprost z policyjnej celi trafili  na trzy miesiące do aresztu.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Szkoda, że nasze prawo nie pozwala na publikowanie zdjęć takich „dzielnych” ludzi. Może byłoby bezpieczniej i tacy też bardziej zastanowiliby się zanim coś zrobią. „Znakowanie” może być bardziej dotkliwe i skuteczniejsze od kary.

Send this to a friend