Informacje

OŚWIĘCIM. Zbiórka odzieży dla potrzebujących i bezdomnych

Już po raz kolejny Straż Miejska wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej prowadzą zbiórkę odzieży. Używaną, jednak nie zniszczoną odzież można przynosić na dyżurkę Straży Miejskiej, która znajduje się przy ul. Jagiełły 23, wejście od strony parkingu.

– Przede wszystkim potrzebne są ciepłe płaszcze, kurtki, spodnie i swetry, które następnie przekazywane są osobom potrzebującym oraz bezdomnym – mówi Joanna Brania, komendant Straży Miejskiej w Oświęcimiu.

Ciepłe ubrania można przynosić do końca roku. Zimowa aura jest szczególnie dotkliwa dla osób bezdomnych oraz starszych i samotnych. Strażnicy miejscy każdego dnia patrolują miejsce, gdzie mogą przebywać bezdomni. Proszę też o pomoc mieszkańców, którzy widząc takie osoby przebywające na klatkach schodowych, piwnicach czy przystankach autobusów mogą zgłaszać ten fakt do straży miejskiej.

– W takich sytuacjach nasz patrol przewiezie osobę do miejsca zamieszkania lub do ogrzewalni miejskiej, jeśli jest to osoba bezdomna – wyjaśnia. – Zainteresujmy się też losem naszych sąsiadów, którzy z racji na swój wiek nie mogą czy wręcz nie powinni w dni, kiedy jest ślisko opuszczać swoich mieszkań. Zapytajmy, czy czegoś nie potrzebują. Robiąc zakupy dla siebie możemy również kupić coś dla starszego sąsiada – apeluje Joanna Brania.

Bezpłatny numer telefonu do Straży Miejskiej w Oświęcimiu 986.

Zdjęcie: Pixabay

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend