Informacje

OŚWIĘCIM. Zatrzymali włamywacza i odzyskali torębkę

Policjanci Ogniwa – patrolowo interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji,  zatrzymali 23 – letniego mężczyznę,  podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu oraz posiadanie narkotyków. Sprawca wpadł chwilę po włamaniu, dzięki spostrzegawczości policjantów, którzy penetrując ulice wypatrzyli mężczyznę z damską torebką. Atrybut kobiecości wrócił do właścicielki, a podejrzany za popełnione przestępstwa już wkrótce odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu, w czwartek tuż przed godziną 20.00. Do dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji zadzwoniła mieszkanka Przeciszowa, informując o włamaniu do jej samochodu, zaparkowanego przed jednym ze sklepów przy ulicy Więźniów Oświęcimia.  Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej,  z samochodu, który pozostawiła jedynie na kilkanaście minut, skradziono torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi.

Informacja o zdarzeniu  natychmiast została przekazana do wszystkich patrolujących miasto funkcjonariuszy, dzięki temu  patrol znajdujący się na Osiedlu Zasole na jednym z przystanków autobusowych zauważył mężczyznę, który nerwowo przeszukiwał damską torebkę.   Policjanci natychmiast przystąpili do jego legitymowania,  podczas którego potwierdzili, że torebka należała do pokrzywdzonej.  W związku z powyższym 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia został zatrzymany. W trakcie czynności mężczyzna był bardzo agresywny, znieważał i groził policjantom, jednakże szybko został obezwładniony. W trakcie jego przeszukania  policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością marihuany oraz lufkę. Torebka został zwrócona właścicielce, a podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili mu zarzuty:  kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków oraz znieważenia oraz gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy.

Za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend