Informacje

OŚWIĘCIM. Zatrzymali kierowcę podejrzanego o spowodowanie kolizji

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji błyskawicznie zatrzymali kierowcę podejrzanego o spowodowanie kolizji, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz dwa przestępstwa drogowe. Okazał się nim poszukiwany 39 – letni mieszkaniec Jaworzna,

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.09.2019) tuż po godzinie 8.00 na ulicy Zwycięstwa w Oświęcimiu. Kierowca samochodu marki Opel Zafira  wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z samochodem marki Scania oświęcimskiego Zakładu Usług Komunalnych, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci z drogówki, którzy po ustaleniu okoliczności kolizji rozpoczęli poszukiwania opla oraz jego kierowcy. Po kilkunastu  minutach  na przystanku autobusowym znajdującym się kilkaset metrów od miejsca zdarzenia funkcjonariusze  dostrzegli mężczyznę pasującego do rysopisu sprawcy kolizji podanego przez poszkodowanego.  W trakcie legitymowania okazało się, że jest to poszukiwany od kilku miesięcy 39 – letni mieszkaniec Jaworzna. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 3 promile alkoholu, ponadto posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.  W bocznej uliczce nieopodal przystanku policjanci odnaleźli również opla zafirę ze świeżymi uszkodzeniami karoserii.  Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji,  z których trafi do jednego z zakładów karnych.

Kierowcy, który wcześniej prawomocnie został skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi sprawcy,  który złamał  sądowy zakaz kierowania pojazdami.

KPP OŚWIĘCIM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend