Informacje

OŚWIĘCIM. Zaproszenie na obchody 10 kwietnia

10 kwietnia przypada 8. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut zaprasza
o godzinie 12.00
na ceremonię złożenia kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Tadeusza Kościuszki,
by uczcić pamięć 96 osób, w tym prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

 

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. @ Liliana

  a Ciebie nie kłują w oczy przesycone pogardą dla drugiego człowieka komentarze Janusza Januszewskiego?

 2. Ci którzy chcą się wadzic zawsze znajdą jakiś powód.

  Pozdrawiam wszystkich…

 3. „Do Janusza Jaszujanewskiego” – To tylko prostak przy braku argumentów posługuje się przekręcaniem nazwisk adwersarza.

 4. Do Janusza Jaszujanewskiego:

  Nie gwiazdorz tak i się nie napinaj bo ci żyłka pęknie. Oświęcim ma mądrego Prezydenta i na poziomie. Na szczęście ty nim nigdy nie będziesz a obelgi kierowane pod jego adresem świadczą o tobie nienajlepiej. Nie zaniżaj poziomu debaty tylko komentuj z klasą.

 5. DLACZEGO zbagatelizowałem znaczenie owych trzech wykrzykników i nie doceniłem niemałego ładunku emocjonalnego, tak przecież czytelnego w komentarzu??? Biję się w piersi.

  Zdanie „Przyjmuję, że …” trudno uznać za „strofowanie”. Poczyniłem to zastrzeżenie, by samemu nie popełnić błędu i nie odnieść się do innej osoby, aniżeli wspomniana w komentarzu. W żaden sposób nie skomentowałem pomyłki i nie spekulowałem na temat jej ewentualnych przyczyn.

  W istocie, internet bywa przydatny. Przeczytałem Pani (?) komentarz i zadałem sobie pytanie: czy zdanie „Dlaczego im wystarczy 1 tablica …” jest prawdziwe? W znalezieniu odpowiedzi internet okazał się nieoceniony. Metodą „kopiuj – wklej” (i tak wybrałem jedną z krótszych list) starałem się pokazać, że nawet pozornie dobrze brzmiące pytanie powinno spełniać jeden, elementarny warunek – powinno odnosić się do rzeczywistości, a nie do wyobrażeń Autora na jej temat, jego wizji czy domniemywań.

  Zbudowany w Pani pytaniu kontrast – Im w upamiętnieniu Jego wystarczyła jedna tablica, a My potrzebujemy dziesiątek pomników – jest po prostu fałszywy. Jeśli już, pytanie mogłoby brzmieć: dlaczego Oni, bez gorszących sporów i wieloletnich konfliktów (przynajmniej ja nic o takowych nie słyszałem), potrafili na różne sposoby upamiętnić swojego tragicznie utraconego prezydenta, a My mamy z tym problem, nawet w dniu, w którym po 8 latach powstaje pierwszy znaczący monument poświęcony zresztą nie personalnie Lechowi Kaczyńskiemu, lecz wszystkim ofiarom tragicznego lotu?

  Nie ma potrzeby zakładania się. Nie byłem, nie widziałem. Tylko jakie to ma znaczenie z punktu widzenia owych komentarzy?

  Czy Pani zdaniem upamiętnianie w takiej czy innej formie J.F.K. było „rozdrapywaniem ran” i miało znamiona „hołdu”?

  Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to nie różnimy się od Nich, jeśli „nie”, to dlaczego Ich pomniki, ulice, szkoły, biblioteki, upamiętniające J.F.K. nie są „ranami”, a Nasze pomniki, etc. są?

  A pomijając wszystko inne – czy My musimy być tacy jak Oni?

 6. do @ Leszek. Czcigodny internauto Leszku. Strofujesz za tzw literówkę, 6 znajduje się obok 5, to fakt. Pouczasz by korzystać czasem z internetu, odpowiem równie miło; pójdź do biura turystycznego, czasem warto zapłacić, pojechać, zobaczyć. Zaprezentowaną metodę „kopiuj wklej” tablic pokaż prawnukom. Idę o zakład, że ani jednej skopiowanej z google tablicy nie widziałeś na oczy. Podtrzymuję nadal pytanie…DLACZEGO?

 7. „Droga redakcjo, jako czytelnika Waszego portalu, biorącego udział w dyskusji pod artykułem, kłują mnie w oczy komentarze Pana Janusza Januszewskiego, używającego słów niezbyt eleganckich, których używać nie powinno się w debacie publicznej”.

  Zakablować kogoś i się nazwiskiem nie podpisać. Jeśli jesteś takim mądralą i dbasz o kulturę debaty publicznej to się POdpisz cwaniaczku. A jak na to cię nie stać to najlepiej zamilcz. Ja za swoje słowa sam odpowiadam.

 8. Do „Do redakcji”:

  A co ci się we wpisach tego człowieka nie podoba?!
  Jakie ty tam nieodpowiednie słowa widzisz?!
  Proponuję abyś sam się najpierw wykropkował. Masz kilka na start …………………..

 9. Do redakcji – dotyczy wpisów Janusza Januszewskiego.

  Droga redakcjo, jako czytelnika Waszego portalu, biorącego udział w dyskusji pod artykułem, kłują mnie w oczy komentarze Pana Janusza Januszewskiego, używającego słów niezbyt eleganckich, których używać nie powinno się w debacie publicznej. W związku z powyższym, może warto te słowa wykropkować?

 10. Mój poziom kultury i rozumowania określają dokumenty wytworzone przez funkcjonariuszy SB i na dzisiaj nic, i nikt tego nie zmieni. Nawet ja sam tego zmienić nie mogę. Ponadto prezydent Oświęcimia nikomu żadnej łaski nie zrobił bo to wynika z jego zasranego obowiązku. A Ty jeden z drugim jak tego nie rozumiesz to lepiej zamilknij.

 11. Do Janusza Januszewskiego…

  widać twój poziom – tylko obrażać i rzucać obelgami, ale twój wpis świadczy o tobie. Więc inni to czytający mogą sobie o tobie zdanie wyrobić. Troszkę kultury!

 12. Człowieku licz się ze słowami bo za grosz nie masz kultury! Gdyby nie zorganizował Prezydent obchodów z okazji 10 kwietnia to znów by pojawili się jacyś smutni w stylu – dlaczego Prezydent nie zorganizował nic na 10 kwietnia. Nigdy nikomu nie dogodzi. A tak to jest przynajmniej Prezydentem Wszystkich Oświęcimian. Sądzę, że inny zajadły Prezydent np. z PiS nigdy w życiu by nie zorganizował wydarzenia ważnego dla kogoś nie myślącego jak on. Więc ukłony dla Pana Prezydenta Chwieruta, a ty Przeproś!

 13. „Faryzeusz to potęgi. Najpierw tablicę upamiętniającą kaźnię UBecką zlikwidował a teraz niby płacze nad ofiarami pod Smoleńskiem”.

  Dlatego w imieniu „Stowarzyszenia Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych, 1956 – 1989 w Oświęcimiu” składamy do Prokuratury Okręgowej donos, że prezydent Oświęcimia tablicę ukradł bo inaczej nie da się tego powiedzieć. Czekam na to aby ten smarkacz polityczny kiedy nasi koledzy ryzykowali otworzył swoją gębę i wytoczył nam proces sądowy za to, że uważamy go za złodzieja tablicy.

 14. Faryzeusz to potęgi. Najpierw tablicę upamiętniającą kaźnię UBecką zlikwidował a teraz niby płacze nad ofiarami pod Smoleńskiem. Ale trzeba być draniem.

 15. DLACZEGO czasem warto korzystać z internetu?

  Przyjmuję, że Autorka miała na myśli 35 prezydenta.

  Poniżej lista innych upamiętniających go „tablic”. Polecam uwadze zwłaszcza John F. Kennedy Memorial Plaza – Dallas, Texas.

  National Historic Sites, State Historic Sites, Landmarks, Memorials & Places to Visit
  John Fitzgerald Kennedy Library and Museum – Boston, Massachusetts
  John F. Kennedy Birthplace – Brookline, Massachusetts
  John Fitzgerald Kennedy National Historic Site – Brookline, Massachusetts
  John F. Kennedy Statue – Boston, Massachusetts
  Kennedy Gravesite – Arlington County, Virginia
  Dealey Plaza – Dallas, Texas
  The Sixth Floor Museum at Dealey Plaza – Dallas, Texas
  John F. Kennedy Memorial Plaza – Dallas, Texas
  John F. Kennedy Tribute – Fort Worth, Texas
  Kennedy Monument – Texarkana, Texas/Arkansas
  Kennedy Statue – Tampa, Florida
  Kennedy Monument at the Kennedy Space Center – Florida
  Kennedy Memorial – Kansas City, Missouri
  Kennedy Bust – Buffalo, New York
  Kennedy Statue – Rapid City, South Dakota

 16. Do dlaczego:
  Bo u nas działa KOD, .N i PO z niemieckim namaszczeniem i rozkazem, aby Polskę podzielić żeby można było ją łatwo zagrabić. Na szczęście nasz Prezydent Janusz Chwierut jest ponad to!

 17. Na wojskowym cmentarzu Arlington pod Waszyngtonem w miejscu pochówku 36 prezydenta USA znajduje się w posadzce tablica z nazwiskiem imieniem rokiem Jego urodzenia i tragicznej śmierci.Mała tablica,pali się 1 znicz, powiewa 1 mała chorągiewka. Śmierć Tego prezydenta nie poróżniła narodu. ON także był katolikiem. Dlaczego u nas ciągle rozdrapuje się rany? Czym MY się różnimy od nich? Dlaczego im wystarczy 1 tablica a nam potrzebne są dziesiątki pomników, kłótnia i co miesięczny hołd?

 18. Tak samo pis jak i prawie cała opozycja , a zwłaszcza po i nowoczesna i cały ten śmieszny kod dzieli ,a nie łączy Polaków ale wystarczy i wyłączyć tv i włączyć myślenie!

 19. Rozumiem, że pamięć o mordzie polskiej inteligencji została wyparta przez jakiś śmieszny wypadek? Aha, fajnie…

 20. PS. Ja również szacunek dla Pana Prezydenta Chwieruta, który łączy a nie dzieli, jak ci z PiSu. Moje głosy i moich bliskich ma Pan również.

 21. Hołd zmarłym jak najbardziej,ale pis wykorzysta politycznie,dlatego nie przyjdę,Prezydent Chwierut szacunek -ma Pan głosy całej rodzinki mojej

Send this to a friend