Informacje

OŚWIĘCIM. Zakopower czyli Jesień Oświęcimska 2017

Przed nami weekend pełen wydarzeń. Żegnamy lato i witamy jesień podczas cyklicznej imprezy „Jesień Oświęcimska”. Tegoroczna edycja, która rozpocznie się 22 września, a zakończy 24 września będzie koncertowa i smaczna. Już w piątek o 19.30 na Rynku Głównym zagra Zakopower. Wcześniej wystąpi zespół Holly Blue. Sobota należeć będzie do organizacji pozarządowych. Wśród nich będą goście z partnerskiego Breisach. W tym roku organizacje z naszych miast świętują 10-lecie współpracy. Niedziela upłynie pod znakiem muzyki rozrywkowej. Będzie się działo, będzie brzmiało, będzie muzycznie i rozrywkowo. Na niezapomniane popołudnie zaprasza na rynek Oświęcimskie Centrum Kultury. Na estradzie wystąpią: orkiestra z Breisach, zespół Grająca Szafa, Grohman Orchestra i Anna Jurksztowicz.

W ramach Kuchni świata – smaki jesieni organizatorzy proponują pokazy kulinarne, degustacje, sprzedaż potraw, przysmaki z Breisach. W tym dniu na wzgórzu zamkowym będzie targowisko staroci Rzeczy z duszą. Będzie można bezpłatnie zwiedzać ekspozycję stałe, wieżę i wystawę czasową pt. „Andrzej Patrycy Nidecki – humanista, filolog, oświęcimianin”. O 15 Muzeum Zamek zaprasza na otwarcie wystawy rzeźby Remigiusza Dulki. Dla najmłodszych przygotowany będzie muzealny namiot edukacyjny.
Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta Oświęcim, a partnerami Oświęcimskie Centrum Kultury, Muzeum Zamek w Oświęcimiu, miasto Breisach.


UWAGA!
Zmiana organizacji ruchu na Rynku Głównym w Oświęcimiu
w dniach 21-25.09.2017

W związku z organizacją imprezy pn. „JESIEŃ OŚWIĘCIMSKA”, która odbędzie się w dniach               od 22 do 24 września 2017r. na Rynku Głównym w Oświęcimiu  informujemy Państwa, iż:
– od dnia 21 września (czwartek) od godz. 13.00 do dnia 22 września (piątek) do godz. 17.00 północna pierzeja Rynku Głównego w Oświęcimiu (od strony Sądu Rejonowego) będzie wyłączona z ruchu kołowego.
– od dnia 22 września (piątek) od godz. 17.00 do 25 września (poniedziałek) do godz. 05.00
Rynek Główny w Oświęcimiu będzie wyłączony z ruchu kołowego. W tych dniach nieprzejezdne będą ulice: Mayzla, Plebańska, Rynek Główny.

Ograniczenie to nie dotyczy pojazdów organizatorów imprezy oraz służb miejskich i porządkowych.

Za utrudnienia przepraszamy. 


 

Jesień Oświęcimska 2017 – program:

22.09.2017
godz. 18:00 koncert zespołu Holly Blue
godz. 19:30 koncert zespołu Zakopower
(Rynek Główny)

23.09.2017
godz. 12:00-18:00 IV Międzynarodowy Piknik Organizacji Pozarządowych – prezentacja organizacji, klubów i stowarzyszeń działających na terenie ziemi oświęcimskiej
(Rynek Główny)

24.09.2017
godz. 11:00-17:00 Rzeczy z duszą – targowisko staroci na wzgórzu zamkowym, bezpłatne zwiedzanie ekspozycji stałej, wieży i wystawy czasowej pt. „Andrzej Patrycy Nidecki – humanista, filolog, oświęcimianin”, otwarcie wystawy rzeźby Remigiusza Dulki (godz. 15:00), dla najmłodszych muzealny namiot edukacyjny
(Muzeum Zamek w Oświęcimiu)

godz. 13:00-17:00 Kuchnie świata – smaki jesieni – pokazy kulinarne, degustacje, sprzedaż potraw, przysmaki z Breisach
(Rynek Główny)

godz. 13:00 Niedziela z Muzyką Rozrywkową – koncert Miejskiej Orkiestry z Breisach, Grającej Szafy, Grohman Orchestry pt. „Klasyka polskiej rozrywki” i Anny Jurksztowicz pt. „Perły bez kolczyka. Najpiękniejsze piosenki”
(Rynek Główny)

Organizator: Urząd Miasta Oświęcim
Partnerzy: Oświęcimskie Centrum Kultury, Muzeum Zamek w Oświęcimiu, Miasto Partnerskie Breisach

wstęp wolny

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend