Informacje

OŚWIĘCIM. „Zakłada ładunek wybuchowy”…

Policjanci bardzo często apelują do mieszkańców, aby zwracali uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, znajdujące się w klatkach schodowych bloków lub w rejonie miejsca zamieszkania. Na taki właśnie apel odpowiedziała 57 – letnia mieszkanka Oświęcimia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 19.00, kobieta zaniepokojona hałasami dobiegającymi zza drzwi, wyszła na klatkę schodową, gdzie zastała zakładającego jakieś przewody mężczyznę. Zapytała go, co takiego instaluje, na co uzyskała odpowiedź, że „zakłada ładunek wybuchowy”. Kobieta nie zlekceważyła  informacji i niezwłocznie powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, gdzie wylegitymowali zaskoczonego mężczyznę, którym okazał się pracownik jednej z firm remontowych.  Mężczyzna potwierdził, iż udzielił takiej odpowiedzi, lecz miała to być forma żartu. Został pouczony, aby pytania mieszkańców traktować poważnie i nie wprowadzać ich w błąd.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. facet zakladał kablówkę a wscibska kobieta zaraz pytała co robi więc jej odpowiedział.

  2. Facet pewnie się uśmiechnął i mówił to, a jakaś starsza Pani już alarm podnosi. Gdyby zakładał bombę to pewnie by jej to mówił – ehe już w to wierzę. Troszkę pomyślunku.

  3. Miał szczęście, że na gliniarza nie trafił, tylko na kobietę. Prawdopodobnie glebę by zaliczył jak nic. Zaraz by mu się odechciało głupich dowcipów.

  4. A moze by tak dla przykladu przykleic mu mandat w wysokosci np 500 zl za glupie zarty glupie odpowiedzi tymbardziej starszym osobom

Send this to a friend