Choć o problemie smogu w ostatnich latach mówi się coraz częściej, wciąż nie każdy wie jak negatywny wpływ ma on na nasz stan zdrowia i codzienne funkcjonowanie. Jednak już niebawem w Oświęcimiu może powstać specjalny czujnik, który przez 24 godziny na dobę będzie monitorował stan jakości powietrza w mieście i okolicy.
Aby tak się stało potrzebujemy jednak Twojego wsparcia! Zadanie jest proste – wejdź na stronę akcji „Wiem czym oddycham” i oddaj swój głos na Oświęcim i pl. Skarbka 2. Masz na to czas do 10 grudnia, ale najlepiej zrób to już dziś!
Tutaj bezpośredni link: https://wiemczymoddycham.pl/glosowanie/0cfc755c-4fab-4ce2-8d98-601686c62476
– Polska to kraj z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie, a problem ten nie omija także naszego miasta. Dlatego wraz z mieszkańcami Oświęcimia podjęliśmy wspólną walkę o to, aby czujnik kontrolujący poziom smogu powstał na pl. Skarbka. Dzięki temu nie tylko będziemy bardziej świadomi codziennych zagrożeń związanych ze smogiem, ale też lepiej przygotowani, aby odpowiednio na nie reagować – podkreśla Tomasz Kuncewicz z Cafe Bergson w Oświęcimiu, inicjator akcji powstania czujnika smogu na pl. Skarbka. Zaznacza również, że wedle ekspertów każdego roku z powodu zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju umiera ponad 40 tys. osób. – Problem jest ogromny – to tak, jakby z mapy Polski co roku zniknęło miasto wielkości Oświęcimia – podkreśla Kuncewicz.
Smog w porze jesienno-zimowej towarzyszy nam niemal każdego dnia. Warto przypomnieć, że jego ciągła obecność przyczynia się do rozwoju najgroźniejszych chorób takich jak nowotwory czy choroby układu krążenia. Natomiast dzieci, ze względu na zanieczyszczenie powietrza, częściej chorują na przewlekłe zapalenia oskrzeli, astmę czy alergię.
Więcej informacji: www.facebook.com/cafebergson
🙂
kocham Volanda 🙂
Podobno kijowski ma stac na dachu synagogi i wdychac ten smog ,pozniej podawac stężenie.W ten sposob ma zarobić na alimenty…tak podawali ostatnio „dziennikarze” GW ałt obecni na cyklicznych spotkaniach w lokalnymi kodziarzami.
Brawo, super inicjatywa. Ja żeby zagłosować podałem numer, który używam wyłącznie do połączeń internetowych. Szkoda, że czujnik na Mendelejewa przestał działać.
Idea OK
ale dlaczego mam podawać ubezpieczycielowi swoje dane z telefonem włącznie?