Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Z kartą MultiSport na basen nie wejdziesz

Mieszkańcy Oświęcimia, pracownicy różnych firm posiadający kartę aktywności fizycznej z programu MultiSport już od dłuższego czasu czekają, kiedy oświęcimskie, miejskie obiekty sportowe otworzą swe drzwi również dla nich. Niestety Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu nie jest w stanie porozumieć się z operatorem kart MultiSport.

Na czym polega karta MultiSport?

Pracodawcy oprócz wynagrodzenia i motywatorów finansowych dla swoich pracowników decydują się na stosowanie również benefitów pozapłacowych. Jednym z najbardziej popularnych benefitów jest karta MultiSport, która umożliwia jej posiadaczom korzystanie z licznych obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie całego kraju. Pracownik po za godzinami pracy, może bezpłatnie skorzystać np. z krytej pływalni, ścianki wspinaczkowej, klubu fitness czy szkoły tańca. Oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana.

Aktualnie, karta MultiSport nie jest niczym nowym w powiecie oświęcimskim. Od dawna w sąsiednich miasta, którym zależy na większej aktywności sportowej swoich mieszkańców, respektowane są różne karty, w tym MultiSport. W Kętach, Brzeszczach czy Woli bez problemu skorzystamy z gminnych krytych pływalni. Natomiast w Oświęcimiu, po remoncie i rozbudowie „olimpijskiego basenu”, dyrekcja MOSiR nie może porozumieć się z operatorem popularnych „MultiSportów”.

Podstawą wprowadzenia jakichkolwiek programów w obiektach sportowych polegających min. na honorowaniu różnego rodzaju kart, jak np. karty Multisport jest umowa zawarta pomiędzy dwoma partnerami w wyniku porozumienia się stron. Informuje Agata Gworek dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu.

Umowa dotycząca ustalenia zasad współpracy w zakresie udostępniania usług oferowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu, będący jednostką organizacyjną samorządu terytorialnego musi być zgodna z obowiązującymi przepisami prawa, w tym przede wszystkim z ustawą o finansach publicznych. Z uwagi na brak porozumienia się stron w zakresie współpracy z operatorem kart Multisport nie są one honorowane w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu.

Z obiektów sportowych stanowiących własność Miasta Oświęcim, będących w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu mogą korzystać użytkownicy kart „OK System”. Z uwagi na finalizację zapisów umowy współpracy z innym operatorem pakietów sportowych, wkrótce w obiekcie Krytej pływalni zostaną również wprowadzone karty FIT PROFIT, FIT SPORT i inne. Powiedziała Agata Gworek dyrektor MOSiR.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

20 komentarzy

 1. Też przestałem chodzić na ten basen, jakość nie jest warta tej ceny. Taniej jest już w Kętach a nawet na Woli.

 2. Do miejskich urzędników: zawsze się znajdzie odpowiednia filozofia do braku odwagi…

 3. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze. Po prostu basen w Oświęcimiu z uwagi na koszmarne koszty utrzymania musi być drogi. Powoli przekonują się o tym mieszkańcy miasta. Prawdopodobnie rozliczenie wejścia na kartę multisport jest rozliczane poniżej oczekiwanych wpływów przez MOSiR. Może benefit nie chce zapłacić za jedno wejście więcej np. niż 8/9 zł za 75 minut, a miasto wyliczyło, że to powinno być 10-12 zł/h. Dopóki pan prezydent albo pani kierowniczka nie poda twardych danych to będziemy spekulować. Cóż – małe gminy takie jak Wola, czy Brzeszcze są w stanie tak skroić budżet gminy, że dostrzegają realny „zysk” z umowy z Benefitem, a korzystają z tego mieszkańcy tych gmin i pobliskich mieścin. Efekt jest taki, że ludzie z Oświęcimia mając Multisport jeżdżą do Brzeszcz albo do Woli albo jeszcze gdzieś. Może też władze miasta obawiają się, że do Oświęcimia zaczną z multisportem przyjeżdżać ludzie z okoliczJednych miasteczek i wsi i będzie nadkomplet? Jedno jest pewne – chodzi na pewno o kasę. Mosir chce dużo a Benefit tyle dać nie chce i tyle. A czemu MOSiR chce więcej? No bo utrzymanie basenu za grube dziesiątki milionów jest bardzo drogie. No i…. miało być przyjaźnie, nowocześnie.

 4. Jak zwykle „Brak porozumienia”… Szkoda, że inne obiektu nie mają takich problemów i wprowadzają pakiet Multisport. OK System, FIT PROFIT, FIT SPORT co to jest ? Kto z tego korzysta? Czemu nigdy u nas nie można niczego załatwić od początku do końca tak jak się należy… To samo dotyczy karty mieszkańca dla osób zamieszkałych w Gminie Oświęcim. W tym przypadku również nie ma porozumienia… Urzędem, w którym rozliczam swoje podatki jest „Urząd Skarbowy w Oświęcimiu”, więc nie rozumiem dlaczego nie mogę korzystać z tych samych ulg co osoba zameldowana w mieście. Podejście do każdej sprawy naszych urzędników za każdym razem wygląda tak samo. Wszytko robione jest na siłę, bez konsultacji z mieszkańcami, w sposób przestarzały i zacofany. Dla osób, które piszą, że „tu się zawsze narzeka i nie cieszy z niczego”. Niestety taka jest prawda. Nie ma się z czego cieszyć. Podążajmy za miastami, które rozwijają się w znacznie lepszy sposób i sami bądźmy przykładem dla innych, a nie bądźmy zacofani jak cały czas do tej pory…

 5. Amerykański dług publiczny, teoria polskiej ziemi oraz ostatni super księżyc uniemożliwił dyrektor mosir uzyskanie porozumienia z operatorem…

  Jakoś to wiarygodniej brzmi, niźli ustawa o finansach publicznych?

 6. Mosir jest swego rodzaju przyczółkiem dla znajomych prezydenta. Kiedyś Kazimierz Homa był dyrektorem Mosiru, teraz za sprawą swojego kolegi Janusza Chwieruta awansował na prezesa miejskich wodociągów. Nie jest również tajemnicą, a tym bardziej przypadkiem, że córka Leszka Palusa (dyrektor biblioteki publicznej) również znalazła pracę w Mosirze. Przykładów można mnożyć, ponieważ oświęcimska układanka jest bardzo piękna 🙂

 7. Skoro się nie da to proszę „po ludzku” napisać. Co to za bełkot że ustawa o finansach publicznych nie pozwala. Czy urzędnicy w tym mieście uważają, że poza nimi nikt inny nie zna się na finansach publicznych? To taka trochę polityka propagandy jak w reżimowej telewizji, w której szarą masę uważa się za pożytecznych idiotów. Czy mieszkańcy tego miasta przez UM Oświęcim też jest uważana za pożytecznych idiotów? Konkrety poprosimy pani Gworek.

 8. Pływalnia w Brzeszczach i w Woli mają porozumienie z Benefitem. Co więcej – z Kartą Multisport będzie niebawem można korzystać na Słowacji w termach, a nawet w Chorwacji. W Chrzanowie, w Kętach, Brzeszczach, Woli i wielu różnych miejscach udało się pogodzić ustawę o finansach publicznych i podpisanie porozumienia. Negocjacje z Benefitem nie są skomplikowane….., a negocjacje maja po stronie Benefitu duży margines….. kompromisowości. Strasznie pokrętna jest odpowiedź pani Kierownik Mosir. Czy mieszkańcy miasta, którzy płacą podatki w ramach dostępności do informacji publicznej dowiedzą się jakie są realne przyczyny braku porozumienia? Podatnik chyba może wiedzieć o co chodzi?

 9. do TenObcy zgadzam się, że multisport jest normą i też uważam, że dziwną sprawą jest brak możliwości korzystania z niego na naszym basenie. Skoro w większości miejsc on obowiązuje to nie rozumiem czemu nie mogą akurat tutaj się dogadać. Ale denerwuje mnie, że na oświęcimskich stronach ciągle pojawiają się krytyczne artykuły dotyczące basenu, a może by tak coś pochwalić? 🙂 bo chyba nie jest aż tak źle. Przynajmniej ja jestem zadowolona z obiektu i nie mogę powiedzieć nic złego, a korzystam z basenu kilka razy w tygodniu.

 10. Dyrektor mosir nie rozumie swojej misji. Zmiany panie prezydencie, potrzebne zmiany!

 11. Do: M
  Nie ma tak, żeby nie mogło być lepiej. Multisport wydaje się normą, ale jak widać nie u nas. Liczenie czasu też jest dziwne.
  A tłumaczenie Pani Dyrektor jest co najmniej dziecinne.

 12. Ciągle piszecie złe opinie o oświęcimskim basenie, że zimno, że za drogo, że nie ma multisportu itp. więc jak wytłumaczycie skąd takie tłumy na basenie? Gdyby było tak fatalnie to chyba basen stałby pusty?
  Taka już natura mieszkańców naszego miasta, że co by się nie zrobiło to i tak skrytykują 🙂

 13. Basen w Oświęcimiu zatrzymał sie w czasach PRL u. Dla przykładu:” godzina squash a” Czas naliczany jest od wejścia przez recepcje do wyjścia przez nią.. czyli płacimy również za czas spędzony w szatni i pod prysznicem. Brawo ! Chodzi o to że po godzinnej rezerwacji nie można się wykąpać i przebrać w tej cenie.

 14. Ciekawe czy dalej mają problem z glonami w basenie? Mleczne szyby nie sprawdzają się? A czy sprawdza się dyrektor mosir?

 15. A całość dopełnia podwyżka cen: strefa SPA z dotychczasowych 14zł na 16zł !!! Bogaci mieszkańcy w tym Oświęcimiu.

 16. To jakaś paranoja!!!!Co to za tłumaczenie, dla dzieci???Ponad rok juz pytam o multisport I nic!I dalej bedzie nic.Co za luje!

 17. To niech powie dlaczego jest brak porozumienia między stronami.

Send this to a friend