Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. XV. Alternatywną Scenę MDSM

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza na XV. Alternatywną Scenę MDSM, która odbędzie się 24 maja 2019.

O 18.00, w ramach Przystanku Teatr, zobaczymy najnowszą produkcję jeleniogórskiego Teatru MASKA – spektakl „Ławeczka” w wykonaniu Honoraty Magdeczko-Capote i Krzysztofa Rogacewicza. Tym razie będzie o relacjach damsko – męskich w komediowym wydaniu.

O 19.30, podczas Anty-Salonu Poezji, spotkamy się z Urszulą Zajączkowską – poetką, botaniczką i artystką wizualną, która w pracy badawczej zajmuje się ruchami roślin, ich biomechaniką oraz anatomią. Jest felietonistką magazynu dwutygodnik.com, na stałe współpracuje z Kwartalnikiem Przekrój. Jest także laureatką Nagrody Fundacji Kościelskich za tom „minimum”. Jej film „Metamorphosis of plants” został uhonorowany pierwszą nagrodą podczas Festiwalu Scinema w Australii i Festiwalu Światła w Miami. W czerwcu ukaże się jej zbiór poetyckich esejów o roślinach.

O 20.45 w Niszowym Studio Dźwięku odbędzie się koncert Terrific Sunday – polskiego kwartetu indie rockowego z Poznania. W 2015 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Strangers, Lovers”, a w 2016 roku dostał nominację do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Obecnie grupa zakończyła pracę nad drugą płytą, która ukaże się jesienią 2019.

Jak zwykle wstęp na wydarzenie jest wolny.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, firmy Enco, firmy Omag oraz ZUK Spółka z o. o. w Oświęcimiu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend