Informacje, Video

OŚWIĘCIM. XV Alternatywna Scena MDSM 2019

24 maja w Międzynarodowy Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbyła się XV. Alternatywna Scena MDSM.

W ramach Przystanku Teatr, została zaprezentowana najnowsza produkcja jeleniogórskiego Teatru MASKA – spektakl „Ławeczka” w wykonaniu Honoraty Magdeczko-Capote i Krzysztofa Rogacewicza.

Podczas Anty-Salonu Poezji, oświęcimska publiczność spotkała się z Urszulą Zajączkowską – poetką, botaniczką i artystką wizualną, która w pracy badawczej zajmuje się ruchami roślin, ich biomechaniką oraz anatomią. Urszula Zajączkowska jest felietonistką magazynu dwutygodnik.com, na stałe współpracuje z Kwartalnikiem Przekrój. Jest także laureatką Nagrody Fundacji Kościelskich za tom „minimum”. Jej film „Metamorphosis of plants” został uhonorowany pierwszą nagrodą podczas Festiwalu Scinema w Australii i Festiwalu Światła w Miami. W czerwcu ukaże się jej zbiór poetyckich esejów o roślinach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

W Niszowym Studio Dźwięku odbył się koncert Terrific Sunday – polskiego kwartetu indie rockowego z Poznania. W 2015 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Strangers, Lovers”, a w 2016 roku dostał nominację do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Obecnie grupa zakończyła pracę nad drugą płytą, która ukaże się jesienią 2019.

Projekt realizowany został przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, firmy Enco, firmy Omag oraz ZUK Spółka z o. o. w Oświęcimiu.

Zdjęcia wykonał fotograf Krzysztof Janik

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend