Kultura

OŚWIĘCIM. Wystawa ,,Życie na szlaku – Serduchem Malowane”

W najbliższy piątek 22 marca o godzinie 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy. Wystawę będzie można oglądać w bibliotece do 13 kwietnia w Galerii Przechodniej.

,,Życie na szlaku – Serduchem Malowane” to kontynuacja mojej pasji, jaką są góry i fotografia. Te dwa spójne elementy: moje hobby i wyładowany sprzętem ciężki plecak, są wypadową otrzymanej fotografii. Ale jak w każdej najlepiej przygotowanej zupie, potrzeba jeszcze szczyptę przypraw. Emocje które temu wszystkiemu towarzyszą, próbuję złapać i zatrzymać w obiektywie. Pogoń za nimi, to nie raz wyścig z czasem, pogodą i samym sobą. W rezultacie łapiąc obraz, zapisujemy go i dzielimy się nim z odbiorcą. Emocje, uczucia nadal nie ustają. To chyba najpiękniejsze, co jeden człowiek może przekazać drugiemu. Słowa Petera Adamsa ,, W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie o głębię ostrości.”, są dla mnie motorem w codziennym działaniu.

***

Krzysztof Kocierz urodził się w Żywcu, a całe swoje dzieciństwo spedził w malowniczej, beskidzkiej miejscowości Rycerka Górna. Obecnie mieszka w Chełmku. Fotografia to jego hobby, w którą jest mocno zaangażowany. Swoje zainteresowania rozwija również przez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, jak i przez pracę w plenerze, oraz profesionalnym studio. Ukończył kurs fotografii dla zaawansowanych w Związku Polskich Artystów Fotografików w Katowicach pod okiem Antoniego Kreisa. Jest wyróżniany przez wiele Grup Fotograficznych, a prace jego wielokrotnie trafiają do ich magazynów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend