Kultura

OŚWIĘCIM. Wystawa „Matka Ziemia” w MDSM

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy obrazów Angeliki Horz-Bartholomé „Mother Earth“, które odbędzie się 31 lipca 2019 o godzinie 19.00 w Domu Ciszy MDSM.

Angelika Horz-Bartholomé urodziła się 1956 roku w Limburg an der Lahn. Ukończyła studia z języka niemieckiego i historii, kształciła się także w zakresie malarstwa i historii sztuki. Zajmowała się dziennikarstwem, pracą w charakterze lidera seminariów i koordynatora projektów medialnych, pracowala także jako nauczyciel języka niemieckiegi i historii w szkole średniej. Obecnie pracuje jako niezalezna artystka w Neu-Isenburg, przewodnicząca stowarzyszenia artystów GRUPPE 75 i członek Forum Promocji Sztuki i Kultury w Neu-Isenburg. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Wystawa MATKA ZIEMIA odnosi się w sposób malarski do napięć między pięknem przyrody, a zagrożeniem dla Ziemi oraz do fundamentalnych kwestii ludzkiego współistnienia, a przede wszystkim pytania: czy my – ludzie, jako żywa część tej planety, mozemy ranić Ziemię i żywe istoty bez ranienia siebie? Zapobieganie destrukcji istot żywych jest jednym z podstawowych założeń prac artystki, które mają wyzwalać dyskusję o tym, jak możemy z szacunkiem i uważnością skonfrontować podstawę naszego istnienia – „Matkę Ziemię” i jej mieszkańców. Ulubione techniki artystki to obrazy akrylowe na płótnie (portrety, natura, abstrakty), akwarela, malarstwo tuszem, kredą, techniki mieszane, fotografia i pisanie.

 

MDSM

Więcej: www.schreibkultour.de

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Chyba że hotinem jest małopolska kurator oświaty Nowak. Albo senator Bonkowski. Kim jest hotin? Cały Oświęcim się zastanawia. A może jednak jakiś lokalny tytan intelektu? Przecież tutejszy pis musi mieć jakiegoś lidera, no nie? A tu poza hotinem żadnego innego lidera nie widać.

  2. Chcesz spotkać hotina? Nic prostszego,jest wszędzie tam gdzie gęste krzaki z widokiem na plac zabaw dla dzieci, tam gdzie piętrzące się góry śmieci zasłaniają słońce, tam gdzie „diabeł przybrał ornat,a ogonem na mszę dzwoni”.

  3. Na zasadzie logicznej eliminacji: Szydłowa jest w Brukseli (chociaż pewnie niedługo wróci do Przecieszyna, a z unii będzie tylko trzepać kasę), Bigosowa w Warszawie jako prezeska banku i stadionu narodowego, a Starzec w Krakowie jako wicewojewoda od niczego. Kto jest więc w Oświęcimiu pisowskim liderem, dzierżącym wysoko nasz powiatowy sztandar? To musi być on! Kiedy pis wystawi w Oświęcimiu swoją jedynkę, to będzie hotin. Zobaczycie. Wreszcie się ujawni.

  4. kto ukradł z przedszkolnej teczki i opublikował prace mojego małego Antosia ???????

Send this to a friend