Informacje

OŚWIĘCIM. Wystawa „100 lat ubezpieczeń społecznych  w Polsce”

W poniedziałek, 2 grudnia na oświęcimskim Rynku otwarcie wystawy „100 lat ubezpieczeń społecznych  w Polsce”.

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 85-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, chrzanowski ZUS udostępni wystawę poświęconą historii ubezpieczeń społecznych na ziemiach polskich.

Wystawa ilustruje przebieg tworzenia się polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, działalności ZUS od jego powstania w 1934 roku, poprzez II wojnę światową, lata powojenne, aż do dzisiaj.

Przygotowując ekspozycję wykorzystaliśmy m. in. prywatne materiały pracowników, fotografie z zbiorów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i  Narodowego Archiwum Cyfrowego, relacje świadków tamtych wydarzeń, zasoby bibliotek oraz archiwalne materiały prasowe. Elementy wystawy świetnie prezentują rozwój systemu ubezpieczeń społecznych na tle wydarzeń, które były przełomowe dla historii kraju. Ekspozycja składa się z dwudziestu tablic.

Album do wystawy i publikacja historyczna „Rzeczpospolita Ubezpieczonych. Historia ubezpieczeń Społecznych w Polsce 1918-2018” udostępnimy na czas wystawy w Galerii Książki – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu.

Wystawę będzie można oglądać przez cały tydzień od 2 do 8 grudnia 2019 roku.

ZUS

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend