Informacje

OŚWIĘCIM. Wydano już 5600 oświęcimskich kart mieszkańca

Oświęcimska Karta Mieszkańca cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od 1 września wydano już ponad 5600 kart uprawniających do zniżek mieszkańców Oświęcimia.
Posiadacze karty zapłacą 25 proc. mniej za usługi na pływalni i na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ulgą objęte jest także zwiedzanie Muzeum Zamek z wyłączeniem wystaw czasowych, seanse filmowe w Naszym Kinie, działającym w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Gdzie wyrobić kartę?

Wydawaniem kart zajmują się pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Oświęcim, znajdującego się przy ul. Ludwika Solskiego 2 pok. 6, e-mail: um@um.oswiecim.pl, tel. 33 84 29 306. Otrzyma ją każda osoba zamieszkała w Oświęcimiu i odprowadzająca podatki do oświęcimskiego Urzędu Skarbowego oraz członkowie rodziny z nią zamieszkujący, dzieci z Domu Dziecka i rodzin zastępczych. Również rolnicy, osoby bezrobotne czy pozostające na zasiłku, zamieszkałe w Oświęcimiu mogą ubiegać się o kartę. Plastikowa karta zbliżeniowa z indywidualnym numerem programowanym trwale przez producenta układu pamięciowego będzie wydawana bezpłatnie na okres pięciu lat. Znajdzie się na niej kod kreskowy, numer, termin ważności, imię i nazwisko oraz zdjęcie.

Jakie dokumenty należy przygotować?

Ubiegając się o kartę trzeba będzie okazać się dowodem osobistym, pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni poświadczoną przez Urząd Skarbowy w Oświęcimiu. Potrzebna będzie też aktualna fotografia, w przypadku uczniów czy studentów konieczna będzie legitymacja szkolna lub indeks. Dodatkowe dokumenty będą wymagane w przypadku dzieci z rodzin zastępczych, Domu Dziecka, osób niepełnosprawnych czy bezrobotnych. Po złożeniu wniosku i weryfikacji danych karta będzie wydawana w terminie do 10 dni. Informacje o Oświęcimskiej Karcie Mieszkańca, wzory wniosków znajdują się na stronie wwww.um.oswiecim.pl w zakładce Oświęcimska Karta Mieszkańca.

>>> POBIERZ WNIOSEK <<<

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. W innych gminach wprowadzają darmową komunikację miejską, dzieci mają darmowe przedszkola, a u nas 25% zniżki na śmieszny basen…
    i do tego kiepskiego pomysłu zaangażowali dwie Panie, które wydają karty, więc koszty miesięczne nie małe.

Send this to a friend