Informacje

OŚWIĘCIM. Wycinają drzewa, aby wyremontować ulicę Orzeszkowej

Przy ul. Elizy Orzeszkowej w Oświęcimiu trwa wycinka części starego drzewostanu. Jest ona związana z przygotowaniem do przebudowy ul. Orzeszkowej, informuje oświęcimski magistrat.

Stan chodników i jezdni na ul. E. Orzeszkowej jest z roku na rok coraz gorszy. Włodarze miasta planują w tym roku gruntownie wyremontować ulicę, przy której znajduje się m.in. Wojskowa Komenda Uzupełnień.

-Informacja o przetargu będzie zamieszczona na stronie miasta w przyszłym tygodniu. Po wyłonieniu wykonawcy prace mają szanse ruszyć na wiosnę i zakończyć się jesienią. Przebudowa obejmie m.in. wykonanie nowej nawierzchni, chodników, parking. Informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy prezydenta Oświęcimia.

red.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

 1. nie badz bezczelny , sam nie zyjesz tyle ile rosnie drzewo , ile masz 88 lat ??? , moze zajmij sie ekologia poprzez czynnny udzial w szkolce lesnej i nasadzenia zgodne z logika , architekci zieleni cos wiedza , co daje jak ci nikt nie zaglada do okna i ptaki maja gdzie mieszkac

 2. Są w Oświęcimiu jacyś ekolodzy – zgłoś i zapytaj o ekspertyzę czy ścinane drzewa są zdrowe, czy taka wycinka jest potrzebna. Może jest?

 3. Skandal. Dlaczego miasto nie wycina tych starych spróchniałych drzew? A jeśli takie drzewo się przewróci i pod nim będą przechodziły dzieci, to kto będzie za to odpowiadał? Stanowczo w imieniu mieszkańców Oświęcimia domagam się wycinania!

 4. Rzeź drzew w Oswięcimu trwa.
  wycinają duże, dorodne drzewa – po remocie posadzą kikuciki z których pewnie połowa nie przetrzyma pierwszego roku, ale co tam, sztuka jest sztuka.
  wybory juz za nami, prezydent ma mandat więc można ciąć do woli. smog, zanieczyszczenia, ludzie chorują ale kogo to obchodzi, to miasto jest przeklęte.
  samorząd ? ochrona przyrody i naszego środowiska i naszego zdrowia to temat dla władzy niezauważalny, naprawdę nie wiem co nasi samorzadowcy mają w głowach. Czas na wyprowadzkę, jest tyle ciekawych miejsc w naszym kraju.

 5. Ze stu zasadzonych drzew wzdłuż Chemików oczywiście nie zauważyłeś.

 6. Nie jestem nawiedzonym ekologiem, ale majac na uwadze pogarszajacy sie stan powietrza to nalezaloby sie zastanowic 2 razy przed scieciem kazdego drzewa. Ostatnimi czasy dosc duzo wycinaja a jeszcze nie widzialem zeby gdzies sadzili…

 7. A na wiezniow oswiecimia tez beda remontowac? Tam droga idealna a tez drzewa tna rowno z ziemia…

 8. Zemsta Beaty-zapamietaj ludu bo ona nie zapomina NIGDY !

 9. No widzisz paszek – problem jest taki, że spóźniłeś się na dowcip. Redakcja już poprawiła gafę.

  Serdecznie pozdrawiam 😉

 10. I bardzo dobrze że wycinają , droga i chodnik to nie las. Teraz przyjdzie czas na eko – terrorystółw.

 11. Mówcie co chcecie ale Janusz Chwierut jest prawdziwym wirtuozem przebudów chodników i jezdni.

  A do admina. Ulica Orzeszkowa?! Naprawdę myślałeś, że tę ulicę nazwano na cześć orzeszków arachidowych?! Bój się Boga człowieku – chodzi o Elizę Orzeszkową.

Send this to a friend