Informacje

OŚWIĘCIM. Wybory Samorządowe 2018

W zbliżających się szybkimi krokami wyborach samorządowych mieszkańcy Oświęcimia zdecydują o tym, kto pokieruje Urzędem Miasta przez najbliższe 5 lat. Poza prezydentem, wybierzemy też radnych do rady miasta Oświęcim oraz radnych do rady powiatu.

Oświęcimianie do urn wyborczych, aby zagłosować na prezydenta i radnych pójdą w niedzielę 21 października. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do 21:00. Liczba osób uprawnionych do głosowanie w Oświęcimiu to 30 976. W mieście znajduje się 25 komisji wyborczych.

Kandydat na prezydenta Oświęcimia nie nie może jednocześnie kandydować do rady powiatu i do sejmiku województwa. Może natomiast kandydować do rady gminy tylko na obszarze gminy, w której kandyduje na prezydenta. Jeżeli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad połowy ważnie oddanych głosów, 2 tygodnie po pierwszym głosowaniu przeprowadza się ponowne głosowanie. Wówczas głosy oddajemy tylko na 2 kandydatów, którzy w pierwszym głosowaniu otrzymali największą liczbę ważnie oddanych głosów.

Jednym z kandydatów na prezydenta Oświęcimia jest Janusz Chwierut (Platforma Obywatelska, lat 53). Kolejną osobą ubiegającą się o prezydenturę jest aktualny starosta oświęcimski Zbigniew Starzec (Prawo i Sprawiedliwość, lat 56). Wśród kandydatów nie zabrakło również kobiet, które będzie reprezentować niezależna kandydatka Ewa Momot (lat 44).

Czy to wszyscy kandydaci na prezydenta Oświęcimia dowiemy się jutro, ponieważ dziś o północy mija termin zgłaszania gminnej komisji wyborczej kandydatów na prezydenta Oświęcimia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend