Kultura

OŚWIĘCIM. Wrześniowy repertuar Naszego Kina

Zobacz najnowszy repertuar Naszego Kina przy Oświęcimskim Centrum Kultury. W najbliższym miesiącu na ekranie filmowym zobaczymy m.in. „The Square”, „Leonardo” czy „Piękny kraj”.

 

„Kedi – sekretne życie kotów” (8l.), prod. Turcja, USA 2016,

reż. Ceyda Torun, 80 minut

Fenomenalny dokument o kotach, który zachwycił recenzentów i stał się przebojem amerykańskich kin. To prawdziwe arcydzieło, magiczny dokument, a także cudowna historia o tajemnicach i radościach kotów i kochających ich ludzi. Widzowie będą mruczeć i prosić o więcej! – pisał po premierze filmu amerykański krytyk Pete Hammond.

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego – nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości. Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale także wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy. Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po filmowym Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody, długie wędrówki i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie.

15.09.2017 godz. 18:00

17.09.2017 godz. 18:00

18.09.2017 godz. 16:30

20-21.09.2017 godz. 18:00


„The Square” PREMIERA (15l.), prod. Szwecja, Niemcy, Francja, Dania 2017, reż. Ruben Östlund, 142 minuty

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

„The Square” to czarna komedia nagrodzona w 2017 roku Złotą Palmą w Cannes – przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Film Rubena Östlunda („Turysta”), z Elisabeth Moss (seriale „Opowieść podręcznej” i „Tajemnice Laketop”), Dominikiem Westem („Dumni i wściekli”) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i jury, w którym o nagrodach decydowali w tym roku Pedro Almodóvar, Maren Ade, Paolo Sorrentino i Park Chan-wook. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. Oferując nieoczekiwany bonus w postaci jednej z najśmieszniejszych erotycznych scen roku – a może nawet wszech czasów – szwedzki reżyser stworzył jeden z najzabawniejszych filmów wyróżnionych główną nagrodą najważniejszego festiwalu filmowego na świecie.

Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji The Square, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

15.09.2017 godz. 19:30

16.09.2017 godz. 20:30

17.09.2017 godz. 19:30

18.09.2017 godz. 19:45

19-21.09.2017 godz. 19:30


„Leonardo” – wystawa na ekranie z The National Gallery w Londynie, 90 minut

To było absolutnie wyjątkowe wydarzenie w londyńskiej Galerii Narodowej. W jednym muzeum można było obejrzeć największy zbiór zachowanych malowideł i szkiców Leonarda. Wszystko to podczas wystawy „Leonardo da Vinci – malarz na mediolańskim dworze”. Dzięki filmowi mamy wyjątkową okazję nie tylko – niczym na ekskluzywnym wernisażu – okiem kamery obejrzeć fascynujące arcydzieła Leonarda, ale także wniknąć w ich historię i tajemnice. Historyk sztuki i narrator Tim Marlow przedstawia analizę jego wielkich dzieł i prezentuje opinie kuratorów, konserwatorów i innych zaproszonych gości. W dokument wpleciona została wnikliwa biografia artysty wzbogacona o ujęcia nakręcone w miejscach, w których żył i pracował Leonardo. Za pośrednictwem kamery obserwujemy także przygotowania do wystawy, na której znalazły się dzieła z różnych kolekcji, na co dzień niedostępne dla zwiedzających, a w Londynie wystawione na widok publiczny po raz pierwszy od ponad wieku.

18.09.2017 godz. 18:00


„Gang wiewióra 2” (b.o.), prod. Kanada, USA, Korea Południowa 2017, reż. Cal Brunker, 91 minut (2D/3D)

Film współtwórcy takich animowanych hitów jak „Minionki”, „Jak ukraść księżyc”, „Epoka lodowcowa 4”.

Sprytny Wiewiór i jego wesoła ferajna powracają, by ocalić park przed podstępnym planem chciwego biznesmena.

W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opinią szlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieście chodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w Park Rozrywki. Zwierzaki wiedzą czym to pachnie – to tak jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzypoziomową dyskotekę. Zatem znów muszą wziąć sprawy w kosmate łapki i z pomocą Wiewióra i uroczej Andzi pokazać ludziom, że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać!

22.09.2017 godz. 16:15 (2D)

23.09.2017 godz. 16:15 (3D)

25.09.2017 godz. 16:15 (2D)

26.09.2017 godz. 16:15 (3D)

27.09.2017 godz. 16:15 (2D)

28.09.2017 godz. 16:15 (3D)


„Piękny kraj” PREMIERA (15l.), prod. Wielka Brytania 2017, reż. Francis Lee, 104 minuty

Johnny zajmuje się rodzinną farmą na prowincji w Północnej Anglii z dala od miasta. Ciężką, fizyczną pracę odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na pastwiskach zbliża ich do siebie i daje Johnny’emu nadzieję na zmiany.

„Piękny kraj” to porównywany do „Tajemnicy Brokeback Mountain” film nagrodzony w Sundance za najlepszą reżyserię. W Polsce prezentowany był na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w sekcji „Odkrycia”.

22-24.09.2017 godz. 20:00

25-28.09.2017 godz. 18:00


„Tulipanowa gorączka” (15l.), prod. USA, Wielka Brytania 2017, reż. Justin Chadwick, 107 minut

XVII wiek, Amsterdam. Artysta Jan Van Loos dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie). W czasie pracy między mężczyzną i kobietą rodzi się uczucie. Chcąc zbudować wspólną przyszłość, decydują się skorzystać z panującej gorączki tulipanowej i zainwestować w ryzykowny rynek kwiatowy.

Młoda Sophia zostaje wydana za mąż za majętnego kupca. Choć nie odwzajemnia uczucia, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny Cornelius zamawia u znanego malarza portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Młodzi kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą historię do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

22-24.09.2017 godz. 18:00

25-28.09.2017 godz. 20:00

 

Bilety ulgowe:

-dzieci

-młodzież ucząca się i studenci do 26 roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej

-seniorzy powyżej 60 roku życia

Kasa kina czynna na godzinę przed seansem. Program może ulec zmianie.

Za ewentualne zmiany przepraszamy.

Oświęcimskie Centrum Kultury, 32-600 Oświęcim, ul. Śniadeckiego 24,

tel./fax: (33) 842-57-82 www.ock.org.pl/ e-mail: ock@ock.org.pl

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend