Informacje

OŚWIĘCIM. Wracając z nocnej zmiany, zasnął za kierownicą

W poniedziałek 13 maja o godzinie 6.35 w Oświęcimiu na ulicy Powstańców Śląskich doszło do zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci 32 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim  kierując samochodem marki Opel Astra stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie uderzył w samochód marki BMW, którym kierowała mieszkanka Gminy Oświęcim. Do szpitala na badania została przewieziona kierująca BMW.  Policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż mężczyzna zasnął wracając z nocnej zmiany.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców.

Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach, a czasem już nieodwracalne.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Ciekawe że tak błyskawicznie policjanci ustalili …

  2. A ja na zmeczenie polecam otworzenie okna lub zalaczyc klime. Na mnie dziala. Troche marzne ale efekt jest..cieplo usypia…

Send this to a friend