Informacje

OŚWIĘCIM. Warsztat Miejski – zmień swoje otocznie

Fundacja Miasto Pracownia od kwietnia realizuje projekt  „Warsztat Miejski – zmień swoje otocznie!” dofinansowany w ramach  Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.  Wspólnie  z mieszkańcami chcą stworzyć Mapę Dobrych Miejsc.

Stworzenie Mapy Dobrych Miejsc to pierwszy, bardzo ważny etap naszego projektu. Wspólnie z oświęcimskimi Radami Osiedlowymi  zdiagnozowaliśmy miejsca, które są w mieście zaniedbane (ale mają potencjał funkcjonalny i społeczny) oraz miejsca, które mogą stać się dla mieszkańców miejscem spotkań – informują organizatorki.

Teraz proszą mieszkańców o pomoc:

Jeśli widzą Państwo miejsca zaniedbane w mieście, albo takie, które przy użyciu niewielkich środków mają szansę stać się miejscami spotkań to wyślijcie do nas zdjęcie! Umieścimy je na specjalnie przygotowywanej mapie wraz z opisem oraz planem rozwiązania. Może nawet uda nam się wspólnymi siłami odnowić jakąś przestrzeń? W drodze do pracy, czy na spacerze – rozejrzyjcie się wokół siebie i jeśli coś przyjdzie Wam do głowy, zróbcie zdjęcie i wyślijcie je do nas – zachęcają Dorota Zwolak i Katarzyna Heród z Fundacji Miasto Pracownia. Mural na zaniedbanej ścianie? Ławki z palet? To wszystko możemy stworzyć wspólnie i ożywić przestrzeń wokół nas – dodają.

Co jeszcze wydarzy się w ramach projektu?

Od września zaprosimy mieszkańców na warsztaty. Właśnie kompletujemy sprzęt i tworzymy ofertę warsztatową: będą warsztaty stolarskie, krawieckie, wnętrzarskie i wiele innych ciekawych propozycji.Każdy znajdzie coś dla siebie.

Miasto Pracownia
Ul. Dąbrowskiego 15/6
Oświęcim

Zapraszamy!


Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend