Kultura

OŚWIĘCIM. W świecie miniatur na Zamku

Muzeum Zamek zaprasza dzieci w wieku 7 – 13 lat do udziału w warsztatach edukacyjnych Wakacje na Zamku pt. „W świecie miniatur” w dniach 2-6 lipca od godziny 10.00 – 12.00.

Na zajęciach dowiemy się co to są miniatury oraz kim był miniaturzysta. Każdy uczestnik warsztatów stworzy własny „świat” w miniaturze – twierdzę rycerską lub domek. Ponadto wykonamy ogród zamknięty w szkle oraz tajemne sekretniki. Warsztaty składać się będą z dwóch części: merytorycznej, której towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna przybliżająca poruszane zagadnienie oraz warsztatowej opartej na pracy twórczej uczestników warsztatów. Na zakończenie zajęć uczestnicy wspólnie stworzą mini wystawę, na której zaprezentują swoje prace swoim rodzicom i opiekunom.

Koszt warsztatów: 10 zł od dziecka za dzień.
Zapisy na warsztaty przyjmuje sekretariat Muzeum od 4 czerwca 2018 r. pod numerem tel. 33 842 44 27. Liczba uczestników ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie warsztatów.

Program warsztatów:

Poniedziałek 2.07

W świecie miniatur – dowiemy się co to są miniatury, kim był miniaturzysta oraz zobaczymy przykłady miniatur w sztuce i architekturze. Zaprojektujemy własny „świat” w miniaturze – twierdzę rycerską lub domek.

Wtorek 3.07

Miniaturowa konstrukcja – przygotowanie poszczególnych kondygnacji oraz głównych elementów budowli – twierdzy rycerskiej z mostem zwodzonym lub domku. Wykonamy ściany, podłogi oraz zaprojektujemy elementy umeblowania.

Środa 4.07

Aranżacja wnętrz – wykonamy różne elementy umeblowania, tj.: stoły, łóżka, czy skrzynie na skarby i drabiny w rycerskiej twierdzy.

Czwartek 5.07

Miniaturowy ogród w szkle – zaprojektujemy własne miniaturowe ogrody w szklanych naczyniach.

Piątek 6.07

Sekretniki – tajemne medaliony – wykonamy własne sekretniki, miniaturowe portreciki oraz książeczki. Wspólnie przygotujemy mini wystawę na której zaprezentujemy prace z całego tygodnia zajęć.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend