Informacje

OŚWIĘCIM. W SP nr 1 nigdy nie było dopalaczy, to kłamstwa

W związku z pojawieniem się nieprawdziwym informacji na temat Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu podczas spotkania z Krzysztofem Kanią wiceprezydentem Oświęcimia w dniu 9 stycznia, dyrekcja SP nr 1 dementuje m.in., aby w tej placówce kiedykolwiek pojawił się problem z dopalaczami.

W środę 9 stycznia podczas spotkania rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu z wiceprezydentem Oświęcimia, w kierunku Szkoły Podstawowej nr 1 padło wiele nieprawdziwych informacji. Poniżej prezentujemy oświadczenie dyrekcji szkoły:

– 8 stycznia 2019r.  w czasie  zebrania z Rodzicami odbyła się zaplanowana w ramach działań profilaktycznych prelekcja na temat zagrożeń związanych z dopalaczami i innymi substancjami uzależniającymi. Przeprowadził ją specjalista, na co dzień czynnie pracujący z młodzieżą, nie policja. Absolutnie nie było w szkole policji w związku z dopalaczami!!!
– informacje o przeładowaniu szkoły, czterdziestoosobowych klasach, nauce w dziwnych pomieszczeniach są absolutnym kłamstwem. Szkoła ma wystarczającą ilość sal lekcyjnych, aby bez przeszkód realizować zajęcia lekcyjne na jedną zmianę.
– na poziomie klas I- III są tylko 3 oddziały- po jednym na daną klasę- więc nie ma kogo przenosić do Szkoły nr 3.

Anna Wiśniewska
dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu.


Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. Jak to dobrze, że moje dziecko zapisaliśmy do SP2. Teraz jest w drugiej klasie i jest po prostu szczęśliwe, a my spokojni. Szkoła ani za mała ani za duża, Polecam!

 2. Czy ja dobrze rozumiem, że rodzice chcą by utrzymywano całą szkołę, nauczycieli, administrację dla dwudziestukilku dzieciaków? Przecież w normalnych szkołach tyle to jest w jednej klasie…
  A wymyślanie żenujących plotek na temat innych szkół tj. SP1 jest po prostu żałosne.
  Wypadałoby teraz przeprosić dyrekcje, nauczycieli i dzieci z SP1.

 3. Czy ja dobrze rozumiem, że rodzice chcą by utrzymywano całą szkołę, nauczycieli, administrację dla dwudziestukilku dzieciaków? Przecież w normalnych szkołach tyle to jest w jednej klasie…
  A oczernianie innych szkół tj. SP1 jest po prostu żałosne.
  Wypadałoby teraz przeprosić dyrekcje, nauczycieli i dzieci z SP1.

 4. Do To MIasto

  bardzo proszę nie obrażać ludzi starszych to są Radni Rady Osiedla Stare Miasto, którzy przyszli wysłuchać stanowiska rodziców, aby w następnym dniu tj. 10.01. wiedzieć o czym będzie mówił Prezydent na spotkaniu na które ją zaprosił.
  Tak działają plotki ktoś coś powie, ktoś coś dopowie i krzywdzi się innych. Szkoła próbuje się podnieść po zmianie z gimnazjum na szkołę podstawową, jednak informacje krążące od 2 lat po terenie miasta o zamknięciu 3 wcale nie pomagają.
  Dziś usłyszeliśmy, że teraz ze szkół wychodzi 330 gimnazjalistów i inne szkoły też będą miały problem. Zatem pytanie czy już nie ma planów na kolejne likwidacje szkół? Tego nie wiem, jednak tak zadane pytanie może rozpętać w mieście kolejne plotki która następna!
  Ja jestem absolwentem szkoły nr 3 cytując To miasto:” Te dzieci w tej szkole są jak w izolatce. Kiedyś będą musiały pójść do szkoły masowej to będą ściany popierać ze zdziwienia jak wygląda normalna szkoła a nie kamczatka.” wyszłam z tej szkoły i wcale się tak nie czułam. Wielu absolwentów jest wykształconych jak w każdej szkole. Pamiętajmy, że dzieci w każdej szkole są zdolne i mniej zdolne.
  Ja mogę tylko przeprosić za rodziców, ale zrozumcie nas również nikt z nami nie rozmawiał, została nam przedstawiona tylko jedna propozycja, w tej sytuacji emocje wzięły górą i żadnemu rodzicowi tego nie życzę.

  I nie jestem anonimowa

  Jestem rodzicem ucznia tej szkoły.
  Jestem absolwentem tej szkoły.
  Przewodniczącą Zarządu Rady Osiedla Stare Miasto
  i Radną Miasta Oświęcim

 5. W kuluarach slyszy się ze kolejna jest sp7 przy dworcu. Dzieci maja zostać upchane w sp5, a nauczyciele maja szukać sobie pracy.

 6. Jaka ta matka co ostatnia się wypowiada ciemna. Myśli, że w szpitalu rodzą się tylko dzieci z Oświęcimia 😂 stare miasto jak widać po gościach na spotkaniu jest stare nie tylko z nazwy, dzieci z tych sympatyków szkoły nie będzie!!! Jak można być takim ograniczonym! Te dzieci w tej szkole są jak w izolatce. Kiedyś będą musiały pójść do szkoły masowej to będą ściany popierać ze zdziwienia jak wygląda normalna szkoła a nie kamczatka. Pani, która uczy w tej szkole niech zacznie szukać pracy a nie biedoli.

Send this to a friend