Informacje

OŚWIĘCIM. W sierpniu zakończy się przebudowa ulic na Starych Stawach

Przebudowa trzech ulic: Św. Barbary,  11 Listopada i odcinka Zagrodowej, od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do skrzyżowania z ul. Willową, dobiega końca. Inwestycja zakończy się pod koniec sierpnia. Pozostały jeszcze prace przy skrzyżowaniu z ulicą Sadową. Przy ul. Św. Barbary brakuje jeszcze ścieżki rowerowej. Drobne roboty wykończeniowe są też prowadzone na odcinku ul. Zagrodowej. Tu niedawno położono nową nawierzchnię, wybudowano chodnik i miejsca postojowe dla 54 samochodów. W kolejnych dniach wybetonowany zostanie plac manewrowy dla autobusów przy ul. 11 Listopada, co pozwoli w niedługim czasie na powrót w to miejsce przystanku autobusowego. Na zakończenie modernizacji tej ulicy położona zostanie ostatnia warstwa asfaltu. Wcześniej wybudowano tu chodniki i ścieżkę rowerową.

W ramach dwuletniej inwestycji wymieniono też kanalizację sanitarną i deszczową oraz oświetlenie uliczne. Przy ulicach pojawią się nowe drzewa i krzewy. Przebudowa finansowana z budżetu miasta kosztuje ponad 3,1 mln zł.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. Ta realizacja to wyjątkowy przykład nieudolności, bałaganiarstwa i chaosu organizacyjnego.

 2. Apropos karetki dla szpitala – a co – czy Starosta robi łaskę? Przecież Szpital jest powiatowy, i jest to zadanie Starosty – więc nie róbmy z jego obowiązku jakiegoś halo, ale teraz ze wszystkiego halo się robi co Starosta zrobił, teraz był w Energylandii na Hiperionie w krótkich spodenkach – no trochę nie przystoi według mnie – nie mówię, żeby na taką okazję krawat zakładał (którego tak nie lubił) ale chociażby długie spodnie. Zresztą po co tam poszedł – no tak jest zdjęcie – jest ok.

 3. FanZbyszka dobrze prawi…
  Remont św.Barbary – 2 lata trwa – 300 metrów może drogi. To jest kpina. Komu przedstawić rachunek za zawieszenie w samochodzie ?

 4. Ta sprawa jest dobrą ilustracją różnic między partiami.
  Chwierut jak coś obieca, to robi.
  Starzec jak coś obieca, to obiecuje.

 5. Starosta robi to do czego został powołany. Za coś Mu przecież płacimy -my.

  Karetka zniszczona? To naturalna rzecz że trzeba kupić nową,na miejsce zniszczonej.
  Ups, ale to chyba nie ten temat…

 6. Zaraz znajdą się tacy, którzy zarzucą staroście przyczynienie się do wypadku w którym została zniszczona karetka. Po to aby przed wyborami powiat zakupił nową. Czytając niektóre komentarze wydaje mi się to możliwe.

 7. Ważne że wyremontowana, narzekacze zawsze się znajdą, ale ważny jest efekt końcowy. Starzec przed wyborami bardzo skory do rozdawania pieniędzy. Dlaczego?

 8. za 400 tys. to niech starzec kupi medicopter (najlepiej ze swoich pieniędzy)

 9. Cieszę się że moje dziecko będzie mogło bezpiecznie spacerować wyremontowana droga. Szkoda tylko, że jak remont startował to dziecka jeszcze w planach nie miałem, a za rok już do komunii idzie…

Send this to a friend