Sport

OŚWIĘCIM. W piątek kibicujemy i pomagamy podczas meczu

Zapraszamy wszystkich na kolejny mecz z udziałem hokeistów Unii w sezonie 2018/2019. Już w piątek do Oświęcimia przybędzie drużyna Automatyki Gdańsk. Obie ekipy mają na swoim koncie 3 pkt, jedna biało-niebiescy mają za sobą o jeden mecz mniej niż przyjezdni.

W barwach biało-niebieskich wystąpi Dawid Maciejewski, który w dwóch pierwszych spotkaniach nie grał z powodów osobistych.  Formalności związane z licencją dopina Krzysztof Dudkiewicz, którego debiut w Unii jest w piątek bardzo prawdopodobny.

Ponadto w czasie meczę będzie można pomóc 6-letniemu Franiowi Iżykowi ze Skidzinia,  u którego lekarze rozpoznali rozległy glejak – guz pnia mózgu czwartego stopnia. Chłopiec był okazem zdrowia do czerwca tego roku. Wtedy to Franio zaczął mieć problemy ze wzrokiem. Rodzice zabrali go do okulisty, który zalecił okulary. Mimo szkieł pojawił się zez i zaburzenia ruchu. Rodzice 6-latka zaczęli szukać pomocy u specjalistów. 17 lipca razem z Franiem pojechali do Katowic. Zrobiono mu tam tomograf głowy i rezonans magnetyczny. Nie było już wątpliwości – przyczyną złego samopoczucia chłopca jest glejak. Choroba nieuleczalna i nieoperowalna w Polsce. Dlatego pomocy trzeba szukać zagranicą. Niestety koszt leczenia jest wysoki. Potrzeba ponad milion złotych. Dlatego każda pomoc i akcja jest na wagę złota. Mamy nadzieję, i tym razem kibice nie zawiodą.

Zapraszamy w piątek 21 września na Chemików 4. Początek spotkania o g.18. Kasy czynne od g.17. Bilety w cenie 13 zł normalny i 9 zł ulgowy.
Unia Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend