Informacje

OŚWIĘCIM. W miejskich szkołach egzaminy odbędą się

Podczas drugiego dnia strajku nauczycieli, we wtorek 9 kwietnia, prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut spotkał się z dyrektorami oświęcimskich szkół i przedszkoli miejskich. Rozmawiano o sytuacji strajkowej w poszczególnych placówkach oraz problemach z zapewnieniem opieki uczniom i przedszkolakom w tym okresie. Dyrektorzy przekazali informację, że udało się skompletować zespoły egzaminacyjne i jutro zgodnie z planem o godzinie 9 rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. W czterech oświęcimskich szkołach: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 7 i SP nr 8 przystąpi do nich blisko 260 uczniów. Egzaminy zakończą się w piątek 12 kwietnia.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Niech nauczyciele zmienią pracę i po sprawie skoro im tak źle. Ja jako pracownik biurowy w jednostce miasta zarabiam mniej od nich i co? Też mam do czynienia z ciągłym stresem, musze się dokształcać a ciężko mi przeżyć do pierwszego. Pracuje 40 godzin tygodniowo mam 26 dni urlopu nie mam wolnych wakacji ciągłych wycieczek świąt ferii itp, a pani z plastyki i techniki sprawdza klasowki w weekendy? Peszek… ja tez biorę pracę do domu. Niech dadzą wszystkim godne podwyżki pensje a nie tylko wybranym grupom które głośniej strajkują, inni mają gorzej…..

  2. @strajkująca . W przemyśle na trzy zmiany czeka robota za tę samą kasę.Bez stresu

  3. Z tego co tu czytam Broniarz upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze przelicytował (raczej nic nie dostaną). Po drugie skutecznie skłucił środowisko nauczycielskie. No tego nawet nie było w okulniku ruskich służb rozpowszechnianym przez fundację „otwarty dialog”. Swoją drogą sądziłem, że ludzie którzy uczą moje dzieci mają więcej oleju w głowie. Ale widać coś jest w stwierdzeniu o degrengoladzie tego zawodu.

  4. Coś mi się wydaje ,że komuniście z PO Broniarzowi…..ciamajdan nie wyszedł.Zal mi tylko nauczycieli którzy jak barany dali się nabrać ,że on coś robi dla nich….Gdzie był wcześniej gdy za rządów PO zamknięto 1000 szkół a tysiace nauczycieli poszło na bruk. U mnie w korporacji mam dwie miłe panie ,byłe nauczycieli ,które sprzątają……Pozdrawiam je serdecznie.

  5. Bardzo smutno dowiedzieć się, że miasto rodzinne jest pisowskie, ale jak wczoraj p. Broniarz słusznie powiedział-takie Rzeczypospolite będą jak ich młodzieży chowanie…

  6. Większość Polako ten strajk potępia, ponieważ jest on wywołany na tle politycznym przez postkomune.

  7. Uwaga -akcja! Ubieramy się na czarno, żałoba w całym kraju w związku z dużą ilością łamistrajków i sprzedawczyków, których witamy w pracy milcząco. Pozdrawiam nauczycieli- nie dajmy się .

Send this to a friend