Informacje

OŚWIĘCIM. Dziś Prezydent RP Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami

4 października 2018 r. (czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Oświęcimiu, gdzie o godz. 17.00 spotka się z mieszkańcami na placu przy Oświęcimskim Centrum Kultury.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

55 komentarzy

 1. @Czekam – nie rozumiem dlaczego się tak irytujesz. Przecież nie ma takiego zwierzątka. O czym niedouczeni wstający z kolan, hi, hi, nie wiedzą.

 2. Szanowny Panie redaktorze Jarosławie Wilczak, komentarz użytkownika PROSTOKĄTNY z 4 października 2018 o 22:36 uważam za obraźliwy i proszę go usunąć., albowiem jak pisze na portalu: „Wszystkie komentarze, które uchodzić będą za wulgarne, obrażające pochodzenie, płeć, religię lub rasę będą usuwane przez Administratorów. „

 3. Cały wiec wyborczy Duda – Szydło – Starzec i „płatene płaczki” był zorganizowane przez PiS.
  Wszystkie płaczki zwiezione przez Szydło z pobliskich wsi, tak jak i budzące groze już z samego wyglądu „Przecieszynianki”, które pewnie z cudowny sposób za chwilę dostaną jakąś nagłą subwencję z budżetu.

  Ciężką pracą budujemy poprawę wizerunku tego miasta. A teraz jedyne co wszystkie stacje telewizyjne pokazują – te niemieckie jaki i te bolszewickie, namaszczane przez Putina jak TVP – pokazują Dudę na tle śpiewających 100 letnich wieśniaczek z Przecieszyna.

  Ludzie oglądają i myślą, ten Oświęcim to jakaś wiocha chyba jest, to pewnie nie miasto. Jakś czarna pisobolszewicka dziura.

 4. Prezydent miasta witał Prezydenta Państwa,natomiast nie brał udziału w wiecu przedwyborczym przed OCK.
  Na poziomie sportowym trzeba stwierdzić że bojówka KOD „dawała radę”skutecznie urozmaicajac cały ten cyrk.
  I kto by pomyślał,gromadka starych dziadków…
  Na placu za barierkami „żelazny elektorat”,jak na wizytę tej rangi ,bardzo nieliczny. Dalej mieszkańcy miasta ,jak się wydaje bardzie sceptyczni,i tych było dużo wiecej.

 5. Widocznie dali mu do zrozumienia, że sobie nie życzą obecności prezydenta miasta i że będą sobie sabacić we własnym gronie. Zresztą, Duda jak zwykle 3/4 przemówienia, że sędziowie są aroganccy, kradną i na pasku sił.

 6. A prezydent Miasta Oświęcim nie witał Głowy Państwa -wstyd…wstyd prezydent miasta to wsza PO

 7. Ja pier… co za banda nieudaczników !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Coś w ostatnich tygodniach PiS odbiera plaskacz w za plaskaczem,
  Entropia i chaos, prokurator od ochrony pedofilów już się zajmie osbą co przechodząc na pasach dobiła do Dudowego auta.

 8. Nie ma jak to efektowne wejście! Brawo dla kolumny rządowej! Ludzie to w głowie się nie mieści dość już tej buty!

 9. Ciekawe czy podzieli się z nami trochę Ojczyzną Swoją Dojną, którą przywiezie ze sobą z Warszawy?

 10. Na SORZE w Oświęcimiu /Szpital Powiatowy/ zarządza nim Starosta Starzec – zawalił się sufit. Gdyby to był szpital miasta to Starzec by zaatakował, że jak to Chwierut zarządza szpitalem. A teraz jak się ustosunkuje Starzec do tego jak to się sufity walą w szpitalu? Wina Chwieruta? Haha, możliwe.

 11. Zagadka na dziś. Znajdź pięć różnic między PiS a PO?
  Miłego dnia dla Wszystkich czytelników.

 12. Nie oglądam tvn. W ogóle nie oglądam telewizji. Pis zawłaszcza słowa i wykrętnie je zwolennikom tłumaczy. My = Polacy, oni = zdrajcy; my = uczciwi, oni = złodzieje; my = lepszy sort, oni = sort gorszy. Jak się ciemnemu ludowi coś takiego z tysiąc razy powtórzy, to w końcu ciemny lud w to uwierzy.

 13. Kochani, (antypisowcy i antypolscy?) mniej oglądać TVN, a na pewno wyjdzie Wam to na zdrowie. Zwłaszcza psychiczne 🙂

 14. A propos pisowskich kłamstw i katastrofy, przypomniało mi się „najdłuższe śledztwo nowoczesnej Europy”, czyli lipa Beaty. Czy kiedyś w końcu zapadnie wyrok w tej prostej sprawie wypadku drogowego? Może jednak Beata przypomni sobie, że nie spała i opowie jak było naprawdę?

 15. Tłuści politycy – tak, rozumiem twoje metafory.
  Katastrofa w Smoleńsku – o oczywiste piarowe kłamstwo pis, że Polska oddała śledztwo Rosjanom. Wiadome było, że Rosja powoła jakąś komisję, przynajmniej formalnie, w celach propagandowych i w jej raporcie całą winą obarczy się stronę polską. Ale rząd polski powołał niezależnie własną komisję (Milera), która ustaliła co się stało, oceniając też stopień winy rosyjskich kontrolerów lotów. Ale ostatecznie osobą odpowiedzialną za doprowadzenie samolotu na lotnisko jest jego kapitan. Nie trzeba być geniuszem aby zrozumieć co działo się w kokpicie i – niezależnie od tego czy kapitan poddawany był presji – kto był winien. Zawsze w takich zdarzeniach jest wiele innych czynników (braki w wyszkoleniu, przeciążenie kapitana obowiązkami), ale na miłość boską – jak siadam na lotnisku wyłączonym z eksploatacji, gdzie nie ma systemu automatycznego naprowadzania i kiedy jest mgła taka, że nic nie widać, to podejście na tak niskiej wysokości jest czystym proszeniem się o katastrofę. Lata „pracy” zespołu Macierewicza przyniosły tylko jego kompromitację. Przez trzy lata rządów pis mając nieograniczone środki i do dyspozycji cały aparat państwa polskiego nie znalazł nic, co wskazywałoby na zamach. Materiały dowodowe zostały oddane renomowanym zagranicznym ekspertom, którzy za ciężkie pieniądze mieli przeprowadzić ponownie analizy. I co? I zapadła cisza. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Kto bezczelnie kłamał przez te wszystkie lata?
  ” każdy Polak powinien godnie zarabiać i sam decydować na co pieniądze przeznaczać” – to przecież komunizm! Chyba że „godnie” rozumiesz następująco: bystrzejsi, lepiej wykształceni, ciężej pracujący powinni zarabiać więcej, gorzej wykształceni, o niskich kwalifikacjach, obiboki, leniwi – mniej.
  Demokracja – dziś nie trzeba przeprowadzać wojskowego zamachu stanu, aby z demokracji uczynić farsę. Takie reżimy populistyczno – autokratyczne mamy np. w Turcji, gdzie rząd ma policję, wojsko, prokuraturę i sądownictwo, ale przede wszystkim podporządkowane media i możliwość wydawanie nieograniczonych sum na kampanie wyborcze, na wypłacanie biedocie zasiłków. W takich warunkach, jeśli nawet istnieje osłabiona i zastraszona opozycja, nie ma praktycznie szans na wygranie wyborów. Od czegoś takiego dzieli nas tylko krok. A Kaczyński deklarował, że Erdogan mu się podoba.
  Afery i masowe złodziejstwa po – kolejne propagandowe wciskanie ciemnoty. Pis twierdził: tak, było mnóstwo afer, politycy po obłowili się nieprawdopodobnie i pozwalali milionerom okradać Polaków. Jak dojdziemy do władzy to rozliczymy tych wszystkich aferałów. No to pis doszedł i co? Gdzie te tłumy aresztowanych, gdzie wielkie procesy na których heros Ziobro puszy się i ciska gromy? Ni ma. Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo.
  Ja nie twierdzę, że za czasów po nie było polityków kradnących. Uważam tylko, że w systemie konkurencji politycznej jest wielokrotnie większa szansa, aby takie patologie eliminować. Po prostu rządząca partia jest stale pod obstrzałem oskarżeń opozycji o korupcję i jeśli chce wygrać wybory, to musi dbać o eliminowanie takich osób z własnych szeregów. Natomiast w systemie proponowanym przez pis władza zawsze ma rację, władza zawsze jest uczciwa i nie potrzebuje żadnej kontroli. Ale nawet ty chyba w to nie wierzysz.

 16. Wstyd mi za kodziarzy z Oświęcimia,
  nie jestem w stanie zrozumieć ich beznadziejnie głupiego postępowania.

 17. Nie ma większego wstydu dla Polski, niż ten człowiek. Choć użycie słowa „człowiek”, jest w tym przypadku daleko idącym nadużyciem. Nie można pozwolić, by przestępca konstytucyjny odwiedzał nasze miasto. Jego miejsce na ławie oskarżonych przed Trybunałem Stanu. Zjawisko socjologiczne i temat na dobrą pracę: „Jak bardzo można się zeszmacić i zostać zerem moralnym”. I co tam Redakcja? Macie jaja i opublikujecie, czy też boicie się dobrej zmiany?

 18. „Ojczyzna, ojczyźnie, ojczyzną, ojczyznę,
  Reklama i patos, patriotyzm i biznes.
  Krawaty i kwiaty, niech nastrój nie pryska.
  Chleba i igrzysk! Igrzyska, igrzyska.

  Chleba dla niego, igrzyska dla czerni,
  Wódz a za Wodzem wierni”…

 19. AMEN.
  Niezależnie od poglądów, prezydenta należy szanować. Bo to jest nasz prezydent.

 20. „Tłuści politycy” to taka przenośnia inaczej metafora – rozumiesz? Przysłowiowe „ośmiorniczki” to tylko czubek góry lodowej. Nigdy nie napisałem , iż „socjal” jest dobry ponieważ uważam , że każdy Polak powinien godnie zarabiać i sam decydować na co pieniądze przeznaczać . Co do demokracji skoro twierdzisz , że wcześniej można było głosować na kogo się chciało , a później napisałeś że teraz jest rozkład demokracji czyli co teraz nie można głosować na kogo się chce?! Co do Smoleńska – to szczerze nie wiem nadal do końca co tam się wydarzyło ale jedno wiem na pewno który normalny kraj oddaje innemu państwu śledztwo w sprawie swoich najwyższych władz państwowych ?! Chyba , że ma coś na sumieniu?! Wyobrażasz sobie aby np. amerykanie oddali taką poważną sprawę w ręce Rosjan?! Co do kłamstw polityków to większość polityków kłamie czy to z lewa, czy z prawa, o samym Smoleńsku to tyle jest kłamstwa jak i z jednej tak i z drugiej strony że szkoda nawet o tym pisać. Ciemny lud to kupi- zawsze są jakieś wymówki żeby przykryć afery np. kryzys. Cały czas był kryzys?! Kiedyś Polakom wmawiano że trzeba wszystkie zakłady sprzedać w dodatku za bezcen i co teraz mamy? Gdzie są teraz te „dobrze zarządzane” z zachodu zakłady które kiedyś dobrze prosperowały dopóki nie zostały sprzedane za bezcen?! Jak można było sprzedać w obce ręce kolejkę na kasprowy która zarabia na siebie i wcześniej została wyremontowana! Czy ta kasa z zysków nie mogła iść np. na drogi pod tatrami?!

 21. Panie Prezydencie, życzę serdecznie,
  aby Pan był godnie i z szacunkiem przyjęty
  przez mieszkańców Grodu nad Sołą,
  na terenie którego w latach wojny
  w obozie Auschwitz zginęło tak wielu
  szlachetnych ludzi i patriotów polskich.

 22. Po kolei: ośmiorniczki (mrożone) kosztują w supermarkecie ok. 50 złotych za kilogram, dorsz atlantycki już ponad 40 złotych, w restauracji jedno i drugie oczywiście więcej. Jak widzisz nie jest to potrawa dla milionerów, na którą raz za czas nie mógłbyś sobie pozwolić. Zresztą ile tego świństwa można zjeść? Próbowałem – niespecjalne.
  Politycy są tłuści? Owszem, niektórzy, pisowscy tez, jak najbardziej.
  Czy sądzisz, że chudy bankster Morawiecki wcina na obiad ziemniaki z kotletem mielonym?
  Jak myślisz: skąd pis bierze pieniądze na 500+ i wszystkie inne plusy? Najbogatsi potrafią się zabezpieczyć, ulokować swoje miliony za granicą, w rajach podatkowych, itp. Wielkie firmy, także zagraniczne, prawie nic nie płacą; ich działalność w zeznaniach podatkowych przynosi właściwie straty. Więc rząd łupie w tych mniej zarabiających: od klasy średniej – poziom inżynierów, poprzez sferę budżetową (która nie ma jak z pieniędzmi uciec) do drobnych przedsiębiorców. To oni, średniacy i trochę niżej, czyli jakieś 50% społeczeństwa, finansują pisowskie plusy.
  Czy socjal jest dobry? To zależy. Uważam, że państwo powinno wspierać tych, którym wiedzie się gorzej, z różnych powodów. Ale bez przesady, to w końcu ja pracuję, ja się męczę i codziennie rano wstaję do roboty. Nie po to, żeby utrzymywać klasę darmozjadów. Krótko mówiąc uważam, że jeśli byłbym w stanie ze zrozumieniem przełknąć dajmy na to 300+, ale już wszystkie inne plusy zaczynają mi wychodzić bokiem. Jest jeszcze przecież odpis z podatku na każde dziecko (z czasów po) po 2000 zł rocznie.
  Kiedy nie było 500+ był akurat światowy kryzys gospodarczy. Może zauważyłeś? Teraz natomiast w światowej gospodarce jest fantastyczna koniunktura, PKB wszystkich praktycznie państw rośnie jak na drożdżach, na czym też Polska korzysta. A ja też chciałbym trochę.
  Czy po 1990 była w Polsce demokracja? Zaskoczyłeś mnie tym pytaniem. A co było? Monarchia? Głosowałeś na kogo chciałeś, p[partie w rządzie zmieniały się jak w kalejdoskopie. Łącznie z porąbaną Samoobroną, której elektorat wchłonął teraz pis.
  W pisie najbardziej wkurzające są jego kłamstwa. Począwszy od kłamstwa smoleńskiego (dobijanie rannych, wybuchające parówki, itp.). Nie denerwuje cię to, że przez tyle lat Kaczyński kłamał w tej sprawie z premedytacją, w żywe oczy, i nic? Widać lud ciemny jest ciemniejszy niż się spodziewałem. :

 23. POlak-wolę aby rząd rozdał te pieniądze potrzebującym rodzinom w postaci 500plus niż tłustym politykom na ośmiorniczki. Ciekawe tylko gdzie były te pieniądze podatników kiedy nie było 500 plus?! Uważasz , że od 1990r. była w Polsce demokracja? Chyba dla wybranych.

 24. Więc jeśli ci się wydaje, że światem rządzą Niemcy, Żydzi, itp., to grubo się mylisz. Rządzą multimiliarderzy, kilkuset największych, teraz głównie Amerykanie, ale także Chińczycy, coraz częściej Hindusi dla których zwykły Polak, Francuz, Czech czy Niemiec nic nie znaczy.
  Zresztą, przyjmując nawet że jest jak mówisz i że Polska popadła w zależność od Niemiec, to przecież twój rząd superbohaterów, superpatriotów, rządzi już od trzech lat. Czy uczynił cokolwiek, aby zmniejszyć tą zależność Polski od zagranicy? Morawiecki tylko pinkoli o milionie samochodów elektrycznych, o nowoczesnej gospodarce. Ale w praktyce działalność rządu pis ogranicza się do rozdawnictwa pieniędzy podatników w formie kolejnych plusów. Do kupowania głosów. Do stopniowego demontażu demokracji i stworzenia czegoś w rodzaju populistycznej dyktatury. A takie dyktatury są na dłuższą metę zawsze niewydolne, zamordystyczne i skorumpowane. Jeśli tego nie widzisz, toś kiep.

 25. No i po co te nerwy? Po co te wyzwiska? Czy ja cię nazywam pisdzielcem? To czego nie rozumiesz, to globalizacja. Co oznacza, że praktycznie nie ma ceł ochronnych i Polska może eksportować swoje produkty do Niemiec, Francji, Włoch, itd. Oraz odwrotnie. Dzięki temu kupujesz koszulę w galerii szytą w Bangladeszu za ćwierć ceny. Przez to Niemcy wściekają się, kiedy jakiś koncern zamyka u nich fabrykę i przenosi produkcję do Polski (bo taniej). W gospodarce światowej dominują dziś wielkie firmy, spółki akcyjne o nieznanym kapitale przewyższającym często budżety mniejszych i średnich państw. Firma ma logo, znaczek mercedesa, ponieważ się klientom dobrze kojarzy („niemiecka solidność”). Ale tak naprawdę akcjonariusze są Bóg wie skąd (szejkowie, którym już dawno Zachód sprzedał się za ropę, Japończycy, teraz Chińczycy). Biliony dolarów są przelewane na giełdach z konta na konto w ułamku sekundy, robią to komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem, bez udziału ludzi (maklerów). Firmy jak Opel: raz są (teoretycznie) niemieckie, za chwile amerykańskie, teraz francuskie.
  Ja nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Ale tak jest.

 26. Mnie zależy na silnej i wielkiej Polsce. A Wam kodomici i peowcy na czym? Abyśmy np. dalej napędzali gospodarkę Niemiec?

 27. Tylko ze to nie jest wasz prezydent.
  Tylko tych ktorzy na niego głosowali.Tak jak moim nie był bul komorowski wstyd dla Polski!

 28. Duda i jego koledzy ciągle mowią o poprzednich elitach, że be, że kasty. Wystarczy jednak spojrzeć na fotografie tego pana w różnych zdarzeniach. Mimika twarzy budzi smutek. Nie ma co wspominać tych kazań, bo to co mówi pan Duda i jak to robi nie wstydziłby się arcybiskup Głódź i ksiądz Jankowski

 29. Trzeba się pokazać wyborcą i porozmawiać o rodzinach 500 + przekupić głosy. Kaczyński is the best…. Niech żyje Ford Tramp uuaaaa. Znowuż zrobi z siebie pośmiewisko …… Nie chcemy takiego prezydenta….

 30. Może będziesz zaskoczona, ale poza wszechpolakami mieszkają jeszcze w naszym pięknym kraju miliony Polaków normalnych, nie zafiksowanych na złość i nienawiść. Ja ci po prostu współczuję. To nic dobrego wychodzić rano na ulicę, spoglądać na ludzi i myśleć: o wróg, o zdrajca, agent, kodziarz, komunista, albo za przeproszeniem żyd. A mogła być Aniu z ciebie taka fajna dziewczyna …

 31. Widocznie wszechpolacy uważają, że wszystko co nie wszechpolskie, jest homoseksualne. Aleś biedna Aniu, zrobili ci tam niezłe pranie mózgu.

 32. A czy mogę zabrać transparent: „Błogosławione piersi, które cię karmiły”?

 33. Ech, te dziewczyny z Pisi Rajot. Cóż za katolicka miłość bliźniego. Cóż za patriotyczna żarliwość! Gdyby trzeba było oddać życie, od razu pewnie zgłosiłabyś się na pisowską żywą torpedę.

Send this to a friend