Informacje

OŚWIĘCIM. W czerwcu zostanie zamknięty wiadukt na DK44

Podpisana została umowa na wyremontowanie wiaduktu nad linią kolejową, w Oświęcimiu, ciągu DK44, z firmą MOSTY sp. z o.o. z Sopotu. Koszt remontu wyniesie ok. 1 mln 138 tys. zł.

W ramach remontu należy wykonawca ma:

 • sfrezować warstwę ścieralną nawierzchni jezdni na całej długości wiaduktu,
 • wykuć i zdemontować modułowe urządzenie dylatacyjne nad przyczółkiem na szerokości jezdni i chodników oraz wykonać prace naprawcze w obrębie dylatacji,
 • rozebrać konstrukcję jezdni oraz zdemontować prefabrykowane płyty przejściowe na dojeździe od strony Oświęcimia,
 • wykonać wykop w nasypie drogowym na dojeździe od strony Oświęcimia (P2) i przekucia w skrzydłach przyczółka, renowacje zabezpieczeń antykorozyjnych łożysk stałych oraz zakończeń belek na przyczółków.

Ekspertyza wykonana dla 21 metrowego wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, na DK44 wykazała jego zły stan techniczny, szczególnie przyczółka obiektu od strony Oświęcimia oraz dylatacji.

Po wykonaniu napraw odtworzona zostanie konstrukcja jezdni na dojeździe od strony Oświęcimia, warstwa ścieralna nawierzchni na całej długości obiektu i dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia chodników oraz barier energochłonnych.

Zamknięcie wiaduktu planowane jest na początku czerwca br. Czas trwania robót przy zamkniętym wiadukcie zaplanowany jest na dwa miesiące. Zmiany w organizacji ruchu omówione zostaną z wykonawcą robót remontowych oraz z władzami Oświęcimia i po ostatecznych ustalenia przekazana zostanie informacja o nich. Wszystkie prace trwały będą 150 dni.

GDDKiA

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

 1. Prosimy zrobić objazd samochodami powyżej 3,5t przez most na Brzezinkę i koło obozu to najlepsze rozwiązanie ))))))))))))

 2. „W ramach remontu należy wykonawca ma:” lub…” i po ostatecznych ustalenia przekazana zostanie informacja o nich. Wszystkie prace trwały będą 150 dni.” Na Miły Bóg kto to redagował, mam cichą nadzieję że to obcojęzyczny redaktor.

 3. Kaufen sie Feuerwerk und Polenböller in den Pop Up Stores der HSK Fairmietung GmbH.

  Warten Sie nicht bis Silvester. Nur kuz in Ihrer Stadt.

  In den Pop Up Stores der HSK Fairmietung GmbH kaufen Sie das ganze Jahr Polenböller, also sicheres und seriöse Feuerwerkskörper aus Polen.

  Das Feuerwerk der HSK Fairmietung GmbH stellt alle normalen, im Handel verfügbaren, Feuerwerkskörper in den Schatten. Unsere Raketen fliegeg bis zu 3 Kilometer hoch, unsere Böller machen bis zu 160 Dezibel!

  Kaufen Sie noch heute Feuerwerkskörper aus Polen in den Pop Up Stores der HSK Fairmietung GmbH.

  Polenböller billig kaufen bei der HSK Fairmietung GmbH

 4. Osobówki śmigną obok stacji paliw Krab, i dalej pod wiaduktem Grunwaldzką, ale jak pokierują samochody powyżej 3,5 tony? Wiaduktem na Brzezince i później koło obozu? Tam chyba za ciasno na wzmożony ruch tirów, może nową obwodnicą na Chełmek i dalej Kopciowice?

 5. Tylko informujecie o remontach , zamykaniu dróg itp. straszycie krokami a tak napiszcie jak można dojechać do Oświęcimia ,którymi objazdami mają ludzie dojechać.

 6. Swoją drogą to zdjęcie z lotu ptaka pokazuje jak debilnie rozwiązany jest ten węzeł. Zamiast puścić drogę z Bierunia na wprost i zaraz za torami zrobić skrzyżowanie dwupoziomowe to porobili jakieś esy floresy, z rondem które wiecznie się korkuje.

Send this to a friend