Sport

OŚWIĘCIM. V akcja Teddy Bear Toss na lodowisku

Piątek 6 grudnia to nie tylko święto wszystkich dzieci czyli Mikołajki. W tym dniu już po raz V na lodowisku w Oświęcimiu organizowana jest akcja Teddy Bear Toss. Miśki znów polecą na lód !!!

Okres przedświąteczny to wzmożone zakupy, dlatego już dziś pomyśl o zakupie choćby małego pluszaka. Mamy nadzieję, że to Unia strzeli pierwszego gola Zagłębiu Sosnowiec. Początek piątkowego spotkania g.18:00. Kasy lodowiska czynne od g.17:00. 622. Tyle pluszaków „poleciało” na taflę podczas zeszłorocznej IV edycji Teddy Beat Toss, Wtedy podczas meczu Unii z Cracovią 18 grudnia co prawda to Pasy strzeliły pierwszego gola w 5 minucie i 28 sekundzie, ale odpowiedź biało-niebieskich była szybka. Za sprawą Adriana Kowalówki w 8m10s na lód poleciała rekordowa ilość pluszaków. Uczniom z UKH potrzeba była aż 28 worków, żeby zebrać z lodu całą „zdobycz”.

– Zarząd Klubu zgodnie z sugestiami kibiców, tuż przed feriami zimowymi w styczniu 2019r przekazał maskotki do wszystkich szkół i przedszkoli miejskich w Oświęcimiu, by mogły cieszyć najmłodszych oświęcimian na świetlicach – informują organizatorzy. I tym razem Zarząd KS Unia Oświęcim postanowił zapytać kibiców gdzie przekazać pluszaki z tegorocznej akcji. W ankiecie, przez tydzień zagłosowało kilkaset osób. Najwięcej głosów oddano na Pogotowie Ratunkowe. Tuż za nim znalazła się Straż Pożarna.

– Chcemy również przekazać trochę miśków dla dzieci na Ukrainie, gdzie już za niedługo ruszy konwój z paczkami z Oświęcimia organizowany przez Fundację Ludzi z Potencjałem – dodaje Paweł Kram Akcja zawsze cieszy się dużym powodzeniem na całym świecie. Pierwsze rzucanie misiami na taflę lodowiska sięga 1993 roku. Od kilku lat pluszowa zabawa obecna jest na lodowiskach w Polsce. Pierwsza edycja Teddy Bear Toss w Oświęcimiu odbyła się 5 grudnia 2014r. podczas meczu Unii z GKS Tychy.

Pluszaki z poprzednich akcji trafiły m.in. do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim, do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej w Oświęcimiu oraz do Pogotowia Ratunkowego, gdzie stały sie elementem wyposażenia karetek. Paweł Kram Oświęcimski Sport S.A.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend