Informacje

OŚWIĘCIM. Unijne pieniądze w transport

W Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie, podczas którego marszałek Jacek Krupa i Grzegorz Lipiec z zarządu województwa przekazali samorządom umowy na zakup nowych autobusów i parkingi Park and Ride.

Łączna wartość tych projektów to ponad 91 mln zł, z czego prawie 68 mln zł to unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W przypadku Oświęcimia kwota unijnego dofinansowania na zakup 20 autobusów i budowę centrum przesiadkowego Park and Ride w rejonie dworca PKP to 32,3 mln zł. Oświęcim reprezentował prezydent Janusz Chwierut oraz Bożena Fraś, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Mieszkańcu, nie było „w ciągu ulicy Kamieniec” przed wojną mostu, był drewniany most wybudowany przez SS-manów.

  2. Panie prezydencie zamiast parkingu nie wiadomo po co, lepiej zainwestować w trzeci most na sole w ciągu ulicy kamieniec jak było przed wojną , niezależnie od obwodnicy . To zysk na długie lata i ogromna ulga dla mieszkańców i wszystkich przejezdnych

  3. @Li-75 Za wydrukowane pieniądze każdy umie. Jeszcze nie było przetargu, nie wiadomo, która Niemiecka firma wygra. A może stanie się cud i nie Niemiecka?

Send this to a friend