Informacje

OŚWIĘCIM. Ulice Garbarska i Kręta wyremontowane

Niespełna rok trwała inwestycja, która obejmowała przebudowę ulicy Garbarskiej i ul. Krętej. Prace rozpoczęły się latem ubiegłego roku i zakończyły w tych dniach. Obok nowej nawierzchni ulicy przebudowano chodnik oraz wykonano ścieżkę rowerową. Zakres robót obejmował też przebudowę parkingu w rejonie skrzyżowania ulic Krętej i Szarych Szeregów z wyznaczeniem zatoki autobusowej, budową dodatkowych miejsc postojowych oraz połączeń manewrowych.

Ponadto przebudowane było oświetlenie uliczne, kanalizacja, sieć teletechniczna. Zabezpieczona została sieć ciepłownicza. Inwestycja kosztuje 3,5 mln i została dofinansowana z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego w wysokości ponad 2,6 mln zł.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. @masterkosa – wyrwałeś się ze snu ze swymi przemyśleniami? To samo wynika z mojego komentarza. Tak ciężko jarzysz czy jeszcze jesteś po imprezie odkrywco? Przez moment nikt przy zdrowych zmysłach nie pomyśli, że postawili te prywatne parkometry dla dobra mieszkańców. Chronią swoją własność i swój interes.

 2. @mieszkaniec

  Naprawdę sądzisz że niektóre markety postawiły parkomaty w trosce o miejsca parkingowe?

  Obudź się chłopie – markety robią tak bo im obroty spadają wtedy gdy mieszkańcy wykorzystują ich parkingi kiedy chcą załatwić sprawę w mieście lub zrobić zakupy na targu. Parkomaty to efekt kalkulacji a nie troski o dobro mieszkańców…

 3. Kazimierzu skończ pan z tą wazeliną. Gdzie tu zasługa jakiegokolwiek wodza. Robią to za podatki z kieszeni nas wszystkich. Od tego są. Co na tym zdjęciu jest własnością miasta? Niewiele. Tereny prywatne i jak sądzę spółdzielni. Pomysły na szklany barak w Rynku pomysłodawcom splendoru raczej nie przynoszą. Jeżeli po to burzono Tęczę to ja nie mam pytań. Budujemy nie wiedzieć po co parking piętrowy przy dworcu a znalezienie miejsca by odstawić auto w pobliżu Rynku graniczy z cudem. Ktoś miał „pomysła” z tym miejscem po Globie.. Deficyt miejsc postojowych dostrzegają tylko … właściciele terenu Biedronki, Lidla czy Aldi.

 4. Dzięki za to zdjęcie. Uświadomiło mi jaki Oświęcim pod wodzą Pana Prezydenta jest piękny.

 5. A te chodniki na Garbarskiej przylegające do posesji z domkami jednorodzinnymi to dla pieszych czy do nielegalnego postoju samochodów? To nie są miejsca postojowe. Matki z wózkami mają jeździć z dziećmi po ulicy? Nie jest sztuką narobić progów zwalniających, sztuką jest wyegzekwować od kierujących przestrzeganie prawa. Co do remontów zapraszam na Nideckiego. Dziury w drodze że zawieszenie można stracić. Przy budowie ronda obok Konara jeździło przez Błonie wszystko. Teraz remontu zrobić nie chce nikt. Od ostatniego remontu Nideckiego jak mnie pamięć nie myli ulice Garbarska i Konopnickiej były remontowane 2 razy. Jedyne co zrobiono na Nideckiego to … sfrezowano poziome oznakowanie jednego przejścia dla pieszych.

 6. Admin jeżeli o czymś piszesz to warto tam przed napisaniem być, bo by Ci się rzucił w oczy fantastyczny układ znaków drogowych – tak poziomych , jak i pionowych.

 7. Serio wyremontowane ?! W takim razie rzucam robotę w Wawie i wracam do Osw.

Send this to a friend