Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

6 lipca zapraszamy do udziału w plenerowych pokazach teatralnych w ramach 31. ULICA. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych – Wiatr od wschodu. Początek niecodziennych spektakli w wykonaniu artystów z Izraela, Singapuru, Ukrainy i Polski o godzinie 16.30.

Program:
6 lipca- piątek 16.30-19
16.30 – Duo Looky, Izrael
spektakl: The Happy Hour Show
Stojąc przy mobilnym barze, barman i kelnerka snują marzenia o sławie w świecie cyrku. W akrobatycznej komedii o szybkiej akcji duet Looky wykonuje oryginalne i nowatorskie popisy, takie jak balansowanie w baletkach z puentą na butelkach czy jazda we dwoje na rowerze jednokołowym.

17.30 – Jay Che Jia Jun (Singapur)
spektakl: Ping-pongowy cyrk
Jay Che jest dobrze zaznajomiony z muzyką, co pozwala mu łączyć  żonglowanie piłeczkami pingpongowymi z grą na ksylofonie, co jest
unikalnym widowiskiem nigdy wcześniej przez nikogo nie wykonywanym.

18 – Kijowski Teatr Uliczny „Highlights” (Ukraina, Polska)
spektakl: Korowód tańca Kolorowe kostiumy, mistrzowskie popisy na szczudłach, humor i wesołość – „Korowód tańca” wciąga publiczność do zabawy i tworzy niepowtarzalną karnawałową atmosferę, w której dominuje muzyka flamenco, rock & roll, pop dance, a nawet ukraińska hołubka.

ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych jest jednym z  najstarszych w tej część Europy wydarzeniem, poświęconym światowemu teatrowi plenerowemu. Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku stał się rozpoznawalny w Polsce i na świecie.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend