Informacje

OŚWIĘCIM. Ulica Mayzla będzie zamknięta do września

Urząd Miasta Oświęcim informuje o zamknięciu ulicy Mayzla w Starym Mieście. Sezonowe ograniczenie w ruchu dla pojazdów nastąpi od 6 maja do końca września. Na wlocie do ulicy Mayzla zostaną postawione kwietniki. Zamknięcie ulicy ułatwi  mieszkańcom, turystom, gościom korzystanie z rynku, gdzie w sezonie odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe. Wiąże się także z uruchomieniem Cafe Rynek.

Samochody dostarczające towar będą miały możliwość dojazdu do sklepów i lokali. Zamknięcie ulicy nie wpłynie na ograniczenie miejsc parkingowych.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. niech sie wyśpią w polinie niech tam chrapią a t.k.z bergsona niech sie cieszy

 2. Smutne miasto smutny chwierut co on zrobil z naszym miastem ,gdzie LFO pytam ?

 3. Oświęcim tu trup.2 maja spotkalem sie z moim przyjacielem ktory mieszka pod Krakowem.Bylismy na rynku I obok.Kilka osob I zywej duszy poza tym.Padlo zdanie,ze to miasto wymiera.Ja tez niedlugo sie stad wyprowadzam.A ten hotel moze miec okolo 30 % obłożenia…ehh.Rynek to jeden z przykladow.Smutne miasto.

 4. @stefanB
  czemu nie jestem zaskoczony, żałosna wypowiedź stefciu, żałosna.

 5. @RoBert, powinieneś w końcu odpocząć od internetu,w przeciwnym razie „sparapeciejesz ” do
  reszty.

 6. Należy Rynek zamknąć dla Prezydenta i urzędników Miasta oby tłumy turystów tam przemieszczających się ich nie daj Boże potrąciły.Mam pytanie ?co na to wszystko służby ratunkowe.Mają tu być imprezy masowe?Cha,cha przy jednym wjeździe i wyjeździe.Cały ten pomysł na uatrakcyjnienie Rynku to jedna wielka chała.Urząd nadal nie ma pomysłu co zrobić z tak kosztownym g…nem które zafundował mieszkańcom.

 7. @stefanB
  cyt. „@RoBert, czyli jestem tym gołębiem, a Ty parapetem?”
  Jestem rozczarowany, liczyłem na jakąś wysmakowaną obelgę a tu takie dziecinne nie wiadomo co. Z tobą stefciu, już tak jest, kiedy brak ci argumentów, to wtedy bluzgasz, w dodatku, jak małe dziecko, na zasadzie „nie ja, bo ty”. Nie martw się dam ci się napić z krynicy mądrości :).
  Po pierwsze – napisałeś „Zatem powinni postawić zasieki przeciwczołgowe Wieszczu???”, cóż gdybyś interesował się czymś więcej niż techniką posługiwania się gumowym młotkiem, to wiedziałbyś, że przeciwczołgowe są zapory a nie zasieki. Niby mała różnica, ale dla tych oddzielonych od czołgów zasiekami a nie zaporami, szalenie istotna.
  Po drugie – jakoś nie jestem zaskoczony, że zdołałeś odpowiedzieć zaledwie na jedno, w dodatku, pierwsze zdanie z mojego postu. Ponieważ podejrzewam, że nie zrozumiałeś co napisałem, więc wyjaśnię ci nieco jaśniej.
  Zamknięcie ul. Mayzla w minimalny sposób, o ile w ogóle zmniejszy natężenie ruchu drogowego na Rynku. Mógłbym nawet zaryzykować tezę, że zwiększy to natężenie. Dlaczego? Wyjaśnienie jest proste. Z wjazdu na Rynek przez ul. Mayzla korzystają kierujący jadący od strony mostu, którzy mają jakąś sprawę, albo na Rynku albo w bezpośredniej okolicy. Skoro nie będą mogli wjechać pierwszym wjazdem, skorzystają z drugiego, przez ul.Plebańską. To zaś zwiększy ruch na części Rynku przy budynku Sądu.
  W ten sposób dochodzimy do zwiększonych zatorów przy wyjeżdżaniu z miejsc postojowych.
  Samochody zajmujące każde wolne miejsce, z lewej strony na Rynku, w osi ulic Mayzla i Jagiełły dopełnią tylko bałaganu.
  To co się dzieje na ulicy Solskiego, gdzie ludzie muszą przemykać między wjeżdżającymi na chodnik samochodami, to tylko drobiazg, dowodzący że ci co powinni widzieć niedowidzą.
  Oczywiście istnieje też możliwość zwiększenia ruchu na ul. Berka Joselewicza, a to może doprowadzić do problemów na skrzyżowaniu ulicy Ks.A.Knycza z ul. Jagiełły. Jakich? A znasz odpowiedź na pytanie kto ma pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu?
  Zauważ stefciu, ze pominąłem problem zwiększenia ruchu na ul. Sienkiewicza, Zaborskiej i Piastowskiej, bo przecież ktoś może chcieć objechać Rynek i wjechać od „dołu” czyli od strony Urzędu Miasta.
  Ogarniasz? NIe? Ojojoj 🙂
  To oczywiście nie wszystko, ale nadmiar wiedzy może ci zaszkodzić.
  Czekam pełen nadziei (oby nie płonnej) na merytoryczną odpowiedź.
  Pozdrawiam.

 8. @stefanB
  ty znowu … jak gołąb na parapet,
  zamknięcie ulicy jeżeli ma mieć sens powinno być dokładne, tymczasem warto popatrzeć czy specjaliści z Urzędu Miasta zauważyli jak łatwo ominąć blokadę na wjeździe do ulicy Mayzla.
  Biorąc pod uwagę iż nikt nie pilnuje przestrzegania przepisów ruchu drogowego na Starym Mieście, wystarczy skorzystać z wjazdu na teren Sądu i przejechać przez chodnik, żeby bez problemu ominąć „blokadę”.
  A tego, że nikt nie pilnuje przestrzegania przepisów widać było dziś na ulicy Solskiego gdzie na chodniku stało około 15 samochodów. A to nie wszystko, na Rynku Głównym Urząd postawił bariery ze znakami B-1 i tabliczką „nie dotyczy pojazdów placu budowy” i co? Po jednej i po drugiej stronie zaparkowane po kilkanaście samochodów i inne przeciskające się tuż obok ludzi pracujących na jezdni. Tylko ślepy nie widzi zagrożenia. Najwyraźniej policjanci i strażnicy miejscy chwilowo są u okulisty. Tak retorycznie zapytam, skoro nikt tego nie pilnuje to po co te zakazy? Przejeżdżałem to widziałem stefciu. Serdecznie pozdrawiam.

 9. @????
  dlatego, że to zbyt rewolucyjne :), trzeba zacząć ewolucyjnie i dlatego zamknięta ulica dojazdowa do Rynku 🙂 ale żeby nie było zbyt lajtowo to chodnik na Solskiego ciut ciut „zwężony”, więc jak będzie dobry dzień to piesi w slalomie między stolikami i samochodami, których właściciela nie wiedzą, że na chodniku przy ul.Solskiego nie wolno zostawiać autka :). A co do zamknięcia ul. Mayzla, to wieszczę, że kwietniki na wjeździe to za mało 🙂 czas pokaże czy miałem rację 🙂

Send this to a friend