Informacje

OŚWIĘCIM. Ul. Orzeszkowej zostanie oddana do 9 grudnia

Remont ulicy Elizy Orzeszkowej w Oświęcimiu zostanie ukończony do 9 grudnia br. za kwotę 590 tys. zł. W przetargu na dokończenie wszystkich prac wpłynęły tylko dwie oferty. Ostatecznie została wybrana firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowo-Transportowe HANDREM Wiesław Słowik z Płaz.

Przypomnijmy, ulica Elizy Orzeszkowej w Oświęcimiu miała zostać oddana do użytku 30 września br. Jak poinformował oświęcimski magistrat, robotnicy zeszli z placu budowy dokładnie 30 września, a do pełnego zakresu prac w dalszym ciągu brakuje nowej nawierzchni ulicy, chodników i nasadzenia zieleni.

Miasto Oświęcim odstąpiło od umowy z wykonawcą oraz wystawiło notę obciążeniową z tytułu kar, wynikających z zapisów umowy. Firma, która zeszła z budowy wykonała roboty za prawie 500 tys. zł. (inwestycja kosztuje blisko 1 mln zł). Magistrat ogłosił dodatkowy przetarg na dokończenie wszystkich prac. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się już w czwartek 24 października. Informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy UM Oświęcim.

ul. E. Orzeszkowej

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Panie redaktorze miało być z Płazy a nie Płaz. Nie kopiujcie TVP. Tam też źle odmieniają nazwy. Mówią w Brzeszczu zamiast w Brzeszczach.

Send this to a friend