Informacje

OŚWIĘCIM. Ul. Orzeszkowej bez alsfaltu i chodników, robotnicy opuścili budowę

Ulica Elizy Orzeszkowej w Oświęcimiu miała zostać oddana do użytku 30 września. Jak informuje UM Oświęcim, robotnicy zeszli z placu budowy dokładnie 30 września.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne PROTE ze Spytkowic jest wykonawcą przebudowy ulicy Elizy Orzeszkowej. Inwestycja zgodnie z umową miała być gotowa 30 września. Jednak do pełnego zakresu prac brakuje nowej nawierzchni ulicy, chodników i nasadzenia zieleni. Aktualnie miasto szuka możliwości prawnych, które pozwolą doprowadzić do przejezdności drogi, a później do zakończenia pozostałych robót objętych umową.

Urząd Miasta przeprasza mieszkańców ulicy Elizy Orzeszkowej za utrudnienia, które są spowodowane nierzetelnością firmy budowlanej PROTE ze Spytkowic. Jednocześnie informuje, że dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać problemy związane z poruszaniem się po tej ulicy. – Informuje magistrat

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

42 komentarze

 1. Istotę działania naszej partii bardzo prosto wyłożył Sławek Neuman. I co ? Możecie nam skoczyć.

 2. do vvx.
  A czym się różni tzw ciemny lud od ciemnego ludu. Tłumaczenie się że ktoś już tak powiedział,też jest takie sobie, bez względu kto to jest.

 3. @jurek
  Ostatnio gdzieś słyszałem zdanie „że powiedz mi tylko co uważasz za hejt a powiem ci na kogo głosujesz” .U ciebie jest niestety typowo pisowska moralność. Za hejt uznałeś moje słowa o „ciemnym ludzie” a nie zająknąłeś się nawet nad tym że padły one w reakcji na hejt zdecydowanie cięższego kalibru o „złodziejach z PO”. Na marginesie, ja nie pisałem o „ciemnym ludzie” lecz o „tzw. ciemnym ludzie” czyli uznałem że już wcześniej ktoś ten lud tak nazwał a był nim nie kto inny jak klasyk pisowskiej propagandy a obecny szef TVP Jacek Kurski w słynnym zdaniu ” że ciemny lud to kupi”. Przemyśl to a będziesz wielki.

 4. Szkoda gadać co inwestycja to niedoróbka lub porażka, za to prezydent jak Trzaskowski nic się nie stało.

 5. vvx osiągnąłeś poziom Stuhra, co już jest wielkim osiągnięciem. U ciebie „ciemny lud”, u niego „potomkowie chłopów pańszczyżnianych „.Gratuluję pięknego języka miłości.Jeszcze trochę i go przegonisz,będziesz wielki .

 6. Kandydaci pis to przecież sami geniusze, tytani intelektu, znani ze swoich dokonań. Taki na przykład kandydat Polak. Dobrze przecież że nie Żyd albo jakiś Rusek, nie? Albo kandydat Kaczyński. Co prawda Filip, ale kto tam będzie na to zwracać uwagę. Ewentualnie kandydat doktor Kaszpirowski. Adin, dwa, tri. Można odnieść wrażenie, że wszyscy oni załapali się na listy pis tylko dzìęki swoim nazwiskom.

 7. do@vvx
  Po pierwsze, ja mówiłem przede wszystkim o zapaści w budowie dróg za rządów PIS-u, która jest oczywista dla każdego kto jeździ samochodem i jeszcze zna statystki. Buduje się mniej i wolniej. Podałem różne przykłady nieudolności w ich budowie a Zakopianka była tylko jednym z nich. Nie podawaj mi rzeczy oczywistych bo przez Krowiarki lub Jordanów i Spytkowice (lepszy wariant) jeżdżę zawsze ale tym razem musiałem wracać przez Kraków i na Zakopiankę wjechałem tylko na bardzo krótkim odcinku i to wystarczyło by ugrzązł na 1,5 godz. Zobaczyłem te same rozbabrane budowy co przed laty.
  Po drugie, zastanawiam się ile miesięcy lub lat potrzebujesz aby żeby zrozumieć że te wszystkie afery i zamachy smoleńskie to była jedna wielka ściema aby pozyskać tzw. ciemny lud w wyborach. Oczywiście te rzeczy się zdarzyły, tylko co z nimi wspólnego mieli rządzący? Jakie tam są znamiona ich przestępstwa? Mówisz że było złodziejstwo to gdzie są ci skazani złodzieje? Nawet ręcznie sterowani przez Ziobrę prokuratorzy bardzo, bardzo rzadko wnoszą akty oskarżenia bo nie chcą się kompromitować.
  W restauracji Sowa i przyjaciele nagrano dziesiątki rozmów o czym nagrywani przecież nie wiedzieli i rozmawiali swobodnie. Poza tym że raz za czas ktoś tam palnął głupie zdanie lub padło niecenzuralne słowo to powiedz mi w którym miejscu oni się umawiali na jakiś szwindel? W żadnym! A lepszej okazji aby ich przyłapać chyba nie było. Tyle w temacie.

 8. „Pac wart pałaca” , pozwoliliście „politykom” zrobić z siebie małpy na sznurkach…W mieście nie potrzeba polityki tylko gospodarza.

 9. Jesteś przykładem malkontenta i masz „krótką”pamięć, nie pamiętasz złodziejstwa PO, afer Amber, samolotów na sznurku ciągnionych, ośmiorniczek, Sowa&Przyjaciele, (zegarków???) ministra fotografującego się na tle niedokończonych dróg w tle protestujących firm, którym nie płacił za robotę, którego dzisiaj nawet skorumpowani Ukraińcy nie chcą już siebie…eh szkoda czasu, a co do postoju na zakopiance, jesteś zbyt chytry na nowe/ nieukończone jeszcze drogi, co nie wiesz żyjąc w Małopolsce, że to tylko kawałek drogi, „Optymisto” jedź przez Krowiarki, będziesz szybciej a jak chcesz wjechać do Zakopanego z „(PO)mpą” nową drogą, to jeszcze postoisz i nie roń łez na forum.

 10. ale macie rozmach ogólnoeuropejski , prezydent po powrocie z Gdańska to już drugim a-m zostanie.. , a wasz rozmach to obwodnica Warszawy , Paznania .. , gratulacje , wasza skromność ..

 11. Eee tam dworzec pkp w Oświęcimiu. Jeszcze fajniejszą imprezkę pis zrobił sobie w Brzeźnicy, gdzie kandydatka Gibas oraz kandydat Biernat właśnie otwarli wspaniale wyremontowany budynek dworca kolejowego za 3 miliony złotych. Byłoby wszystko świetnie, gdyby nie drobny szczegół: pociągi z Oświęcimia do Skawiny nie jeżdżą już od wielu lat.

 12. Życzmy sobie prezydenta pokroju p.J.Grosera bo ten to dramat w każdym calu niestety za jego rządów miasto się uwstecznilo ,wolałbym mieć kartki żywnościowe niż głosować na Platformę niby obywatelska .Narod to zrozumiał nasi mieszkańcy nie.

 13. Gdyby nie PIS to chyba by prąd wyłączali a A2 do Warszawy by chinole do tej pory nie zrobili.

 14. Nie róbmy politycznej wojny z powodu samorządowo-biznesowego fuck’upu. Bo tak jak nie poszło na ul.Orzeszkowej,tak nie idzie na dworcu PKP, co do przetargów,to co pisałem wcześniej to moje osobiste obserwacje .Panie SK, procedury są tak skonstruowane żeby nikt de facto nie mógł dojść „o co kaman”,i o tym doskonale obaj wiemy .
  Mój główny zarzut jest jeden: nie promujecie firm lokalnych. A to co mówicie o wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości to tylko pusta mowa-trawa.
  Poza tym , na Orzeszkowej dziś robotnicy byli. Więc o co to całe zamieszanie???

 15. @Woda na Młyn PIS
  Jezeli chcecie aby nie tylko przy czwartorzędnej drodze jak ul. Orzeszkowej nic się nie działo ale by zostały zerwane kontrakty na połowę najważnieszych dróg w kraju (np.obwodnicę Cżestochowy, Warszawy, Polkowic), chcecie stać w kilometrowych korkach z powodu slimaczących się robót (ja 3 dni temu 1,5 godz na Zakopiance) lub chcecie jeżdzić na nieistniejącej drodze szybkiego ruchu S-1 którą Szydłowa po podpisaniu jakiegoś papiórka w 2016 roku powiedziała że „stała się faktem” głosujcie na PIS. Takiej zapaści w budowie dróg nie zagwarantuje nikt inny!

 16. stefanB oraz Czesław… Zanim napiszecie komentarz radzę się trochę zorientować. Miasto Oświęcim już od dłuższego czasu stosuje w przetargach kryteria oceny ofert 60% cena oraz 40% gwarancja i rękojmia. Nie trzeba być geniuszem, żeby taką wiedzę zdobyć, bo wszystkie przetargi są zamieszczane na BIP. Czasem wystarczy trochę zgłębić wiedzę 😉

 17. Przynajmniej jedno kryterium pozacenowe

  Nowelizacją ustawy Prawo zamówień publicznych z 29 sierpnia 2014 r. podjęto próbę upowszechnienia stosowania kryteriów pozacenowych poprzez wprowadzenie obowiązku stosowania przez zamawiających wszystkich kategorii co najmniej jednego kryterium pozacenowego obok kryterium najniższej ceny.
  Z artykułu w rp.pl

 18. Chciałem podać link do artykułu w rp.pl o kryterium najniższej ceny. Niestety, jestem banowany.

 19. Trzeba widzieć w tym plusy. Będzie 2 razy w Wieściach z ratusza. Robotę trzeba sobie szanować 🙂

 20. Dzisiaj odbiór ul. Młyńskiej po remoncie, pan prezydent zapomniał że ulica ta sięga aż po ul. Konarskiego i wyremontował ją tylko do zakrętu w kierunku ul. Orląt Lwowskich. A miała być cała.

 21. Nie sztuka rozpisać przetarg ,a potem wybrać byle kogo kto dał najniższą ofertę, to jest arytmetyka na poziomie klasy 2-giej sz.podstawowej.
  Cały normalny świat stosuje system przetargowy przy zamówieniach publicznych,lecz takie przypadki mające miejsca w polsce,tj.porzucenie zamówienia przez wykonującego zlecenie,u nas
  są bardzo częste. I za to odpowiedzialne są obie strony, bo de facto zamawiajacemu nie starczyło rozumu by dobrze wybrać a wykonujacemu zabrakło sił i środków by sprostać zadaniu. Proste to jak drut.
  Jestem ciekaw jak ta cała awantura się zakończy…

 22. Gdyby wygrała droższa oferta dopiero byłby jazgot: rozrzutność przy wydawaniu naszych pieniędzy! Chwierut skorumpowany przez przedsiębiorcę!

 23. Winne jest kryterium najniższej ceny i brak odwagi cywilnej oraz zwykłej życiowej mądrości u większości samorządowców.
  Co ciekawe,ci sami decydując się na wybór rzemieślnika czy firmy do wykonania usługi u siebie,nie kierują się już kryterium ceny, a jakości.

 24. większość z was uważa że Prezydent jest winny całego zamieszania z ukończeniem inwestycji,no tak a firma nic a nic? z polskich autostrad że zchodzą to też winny Duda?

 25. Należało by przyjrzeć się procedurom przetargowym stosowanym przez UM Oświęcim. Tu kłania się strategia najniższej ceny i pewnie jeszcze” czegoś” . Niech mi ktoś objaśni jak można wygrać dwie „roboty” w tym samym rejonie i w tym samym czasie? Efektem tego jest bajzel na Orzeszkowej i jeszcze większy bajzel w Brzezince,gdzie samochody brną w tłumach turystów. Cud prawdziwy że jeszcze nie doszło tam do jakiegoś wypadku.
  Proszę mi jeszcze powiedzieć dla czego nie promuje się firm lokalnych? A my wykonujemy nasze usługi gdziekolwiek tylko nie we własnym mieście, właśnie ze względu na przetargi które w jakiś cudowny sposób wygrywa jakiś ktoś nie wiadomo z kąd .

 26. 😂😂😂😂😂😂😂no nie udupia.Chwała „kwierutowi” chwała!!!😂😂😂😂😂

 27. Spokojnie, teraz będą tylko deszcze, błota tam nie widać. Ludzie wytrzymają do wiosny.

Send this to a friend