Informacje

OŚWIĘCIM. Ul. Młyńska połączy się z ul. Orląt Lwowskich

Ulica Młyńska w Oświęcimiu zostanie wyremontowana i przebudowana, umożliwiając ruch samochodów w dwóch kierunkach oraz łącząc się nowym fragmentem z ulicą Orląt Lwowskich.

Urząd Miasta ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy Młyńskiej od skrzyżowania z ul. Bolesława Prusa i ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich. Aktualnie ul. Młyńska jest drogą jednokierunkową i kończy się przy ul. Konarskiego. Po przebudowie kierowcy będą mogli poruszać się ul. Młyńską w dwóch kierunkach.

Dane techniczne:

  • prędkość projektowa 30 km/h
  • szerokość jezdni: 5,5 m,
  • szerokość chodnika: 2,0 m
  • budowa odwodnienia i kanalizacji

Termin zakończenia wszystkich prac 31 października 2019 r.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Parking przy galerii powinien być dla niepełnosprawnych a wszyscy inni zdrowi i w sile wieku mogą się przejść kawałek Ludzie zdechniemy w tym smogu

  2. Może prezydent pochwali się jakie grosze zapłacił za wywlaszczenie tych terenów

  3. Gdyby jeszcze zrobić wyjazd z Galerii Niwa w stronę Młyńskiej, to dla wielu ułatwiło by to sprawę dojazdu na zakupy, no i, jak twierdzą przedmówcy, rozładowało korki w stronę Powstańców Śląskich.

  4. To znaczy chodzi ci o łącznik pomiędzy Młyńską a parkingiem galerii? Troszkę by to odkorkowało Powstańców Śląskich; mieszkańcy Zasola mogliby jeździć tamtędy przez Prusa lub JPII na zakupy.

  5. Od dawna czekamy na takie połączenie. Może Galeria Niwa odkorkuje jeszcze swój wyjazd na ul. Powstańców Śląskich?

Send this to a friend