Informacje

OŚWIĘCIM. Trwa remont ulic w Starym Mieście

Do czerwca przyszłego roku zmieni się wygląd kilku ulic w rejonie rynku. Prace prowadzone są etapami. W tym roku przebudowywane są ulice: Mały Rynek, Klasztorna i Piastowska, w przyszłym prace przeniosą się na ul. Mickiewicza, ul. Stolarską i Solskiego.

Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni ulic, chodników, placów, zjazdów, miejsc postojowych, odnowienie oświetlenia. Będą też nowe kosze na śmieci, stojaki na rowery, parkomat. Planowane są też nasadzenia krzewów i kwiatów. Przebudowa kosztuje 1,36 mln zł, z czego 1 mln zł miasto pozyskało z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Kolejna przebudowa obejmie ulicę Jagiełły od ul. św. Jana Bosko do ul. Przecznej i będzie również prowadzona etapami. Na odcinku od ul. św. Jana Bosko do ul. Parkowej roboty mają zakończyć się do końca listopada. Pozostała część inwestycji zostanie wykonana na wiosnę przyszłego roku. Będzie kosztować 2,58 mln zł i zostanie dofinansowana z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

UM Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. A skoro już mówimy o bezsensownych inwestycjach i kretyńskim marnowaniu publicznych pieniędzy: jak tam idea „ogrodów Europy” i „mostu duchów”?

  2. Zrywanie nowej kostki brukowej celem zastąpienia ją nową kostka brukową. Z naszych podatków.

Send this to a friend