Informacje

OŚWIĘCIM. Trwa odkomarzanie bulwarów

Na bulwarach specjalistyczna firma prowadzi tzw. zamgławianie, czyli rozpylanie w powietrzu preparatów owadobójczych. To już kolejna seria oprysków w ramach walki z komarami, która będzie prowadzona systematycznie aż do października na obszarze 31 hektarów. Na owady stosowany jest też preparat larwicydowy, który wlewany jest do wód stojących, rozlewisk i cieków wodnych.– Komary chociaż są niewielkie, bardzo potrafią uprzykrzyć życie. Nie zamierzamy się jednak „poddawać”, tylko z nimi walczymy. Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze, bo wtedy opryski będą skuteczniejsze, a owady nie będą już tak dokuczliwe – mówi Andrzej Bojarski, zastępca prezydenta Oświęcimia. Bardzo pomocne w walce z komarami i meszkami jest również właściwe utrzymanie terenów zielonych, które są doskonałym miejscem ich wylęgu.

– Miasto systematycznie przez cały sezon kosi trawniki, łąki, zieleńce, place zabaw i parki, skwery w mieście. Prosimy też prywatnych właścicieli terenów o ich właściwe utrzymanie, bowiem dodatkowemu rozmnażania się tych owadów sprzyjają wysokie trawy, zastoiska wodne, zanieczyszczone rynny, oczka wodne znajdujące się przy domach czy na ogródkach działkowych. Dlatego musimy wspólnie o to zadbać. Dopiero połączenie tych wszystkich działań da właściwy efekt – wyjaśnia.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Proponuję obejrzeć film” Syberia Monamour” …tam przed wyjściem z domu smarowano się smołą zmieszaną z żywicą….świetny sposób na komary i całodzienna ochrona….
    A Wy tacy roszczeniowi jesteście….
    W końcu Oświęcim to taki Trzeci Świat:)

  2. Dobrze by było również przeprowadzić akcję na osiedlu i w okolicach Kruków,bo my też płacimy podatki.

  3. A na dzialkach, na Paździorach to trawa na metr w góre i nie koszą. Mają w d… odkomarzanie a na działkach siedzieć sie nie da. Zarząd kase bierze i nic nie robi !!!

  4. Niebawem w ramach prowadzonej kampanii wyborczej, zostaną wybudowane Favele, jako poplon bardzo udanej wyprawy turystycznej Włodarza Gminy. W kolejnej kadencji proponuję odwiedzenie Bora Bora i przeniesienie na tutejszy teren Gminy, np.sposobu utrzymywania trawników w Gminie Bora Bora.

  5. Pan Prezydent Bojarski tylko opowiada i takie tradycyjne metody chce stosować. My w gminie mamy prawdziwego włodarza, który żeby poznać lepiej sposoby odkomarzania pojechał na 14 dni do Brazylii!

Send this to a friend