Informacje

OŚWIĘCIM. Trwa budowa sali gimnastycznej przy SP 8

Jak informuje Urząd Miasta Oświęcim, budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 8 odbywa się bez żadnych problemów.

W przyszłym roku baza sportowa wzbogaci się o miejsce, gdzie będą boiska do gier halowych i widownia. Pierwszy raz w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną sportowcy zagrają tam w drugiej połowie przyszłego roku. Hala sportowa powstaje przy Szkole Podstawowej nr 8 u zbiegu ulic: Wróblewskiego i Słowackiego. Do końca roku obiekt będzie w stanie surowym zamkniętym. Ekipa budowlana pracuje teraz wewnątrz budynku oraz w szkolnej sali gimnastycznej, która przystosowywana jest pod przyszłe funkcje. – informuje oświęcimski magistrat.

– Ta hala służyć będzie nie tylko młodzieży z tutejszej szkoły, ale również z innych szkół, korzystać z niej będą mieszkańcy, stowarzyszenia i kluby sportowe. Będzie nie tylko miejscem prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, treningów i rywalizacji sportowej. Tu również będą odbywały się rozgrywki sportowe z udziałem publiczności. Takiego obiektu brakowało w Oświęcimiu – wyjaśnia Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

W nowej hali sportowej znajdą się pełnowymiarowe boiska do gier halowych i widownia na 400 miejsc. Obiekt będzie miał parking podziemny oraz miejsca postojowe na zewnątrz. Powstanie przy nim boisko, bieżnia i plac zabaw. Teren wokół będzie oświetlony i monitorowany. Inwestycja kosztuje ponad 11,9 mln zł. Z tego 2,5 mln miasto pozyskało na jej budowę z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2016.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. @Grimli
    W odpowiedzi na wycięcie wszystkich drzew na Jagiełły. Ścigają się kto bardziej ogołoci miasto z drzew.

  2. Manipulatorki w krótkich spodenkach na usługach reżimku. Poczytajcie sobie czym się różni sala gimnastyczna od hali sportowej. I wbijcie sobie w swoje zakute główki, że przy ZS nr 1 w Oświęcimiu powstaje hala sportowa z dużą widownią.

  3. A tak naprawdę Chwierut swoim wspaniałym pomysłem podzielił mieszkańców powiatu na lepszy i gorszy sort

  4. Dlaczego powiat wyciął wszystkie drzewa na Dąbrowskiego od placu betonowego do Berlina? Ktoś wie?

  5. A otwarcie basenu to prawdziwa plajta. Ile kosztuje uczymanie pustego basenu? Mniej niż pełnego? Nie myślę ? proponuję włodarzą przejechać się na Wolę by zorientować się na czym polega tajemnica sukcesu. Obsługa tylko narzeka że ma dużo roboty ? w odróżnieniu do Oświęcimia że się nudzi ?

  6. Zarówno powiat jak i miasto dalej nie mają prawdziwej hali widowiskowo sportowej. Buduje się sale gimnastyczne w Chełmku i Oświęcimiu, a problemy zamiata się pod dywan.

  7. Chwierut chce wygrać wybory samorządowe dzięki tej sali, Starzec dzięki autostradowemu odcinkowi Dąbrowskiego. A Oświęcim jak stał w korkach – tak stoi.

Send this to a friend