Informacje

OŚWIĘCIM. Trwa budowa parkingu „Park and Ride” przy dworcu PKP

W okolicach dworca kolejowego w Oświęcimiu trwa budowa nowych miejsc parkingowych w systemie Park and Ride (parkuj i jedź). Zobacz zdjęcia z postępu prac budowlanych.

Park and Ride będzie posiadał 4 kondygnacje, gdzie powstaną stanowiska postojowe dla 300 samochodów. W środku parkingu będzie obowiązywała komunikacja w układzie „split levels”, z jednokierunkowym ruchem pojazdów i systemem dwóch podwójnych pochylni, do jazdy w górę i do jazdy w dół. Na parterze zaprojektowano miejsca dla osób niepełnosprawnych, miejsca ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca na rowery. Ponadto znajdować się tam będą toalety dla klientów, pomieszczenia obsługi parkingu wraz z częścią socjalną i sanitarną oraz pomieszczenia techniczne. W obrębie pochylni wyjazdowych i zjazdowych usytuowane zostaną klatki schodowe i windy, dostępne z każdego poziomu.

Wjazd na parking będzie odbywać się z przebudowanej ul. Powstańców Śląskich, poprzez dwa nowe zjazdy. Wydzielone zostaną 3 pasy ruchu, w tym pas do lewoskrętu na parking Park and Ride i PKP oraz wybudowane zostaną wysepki. Natomiast wyjazd z parkingu Park and Ride stanowić będzie jedynie prawoskręt w kierunku ronda przy dworcu PKP.

  • Termin zakończenia prac: 30 kwietnia 2020 r.
  • Koszty budowy: 19 304 326,40 zł
  • Koszt budowy jednego miejsca parkingowego: 64 347,75 zł
  • Wysokość dofinansowania ze środków zewnętrznych: 14 300 000 zł
  • Inwestor: Miasto Oświęcim
  • Wykonawca: Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

red.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Ale zero zleceń z powiatu… Panowie Redaktorzy jak żyć? Może wypadałoby by przeprosić za swe polityczne zaangażowanie…

  2. Z niecierpliwością czekam na wiadro pomyj wylewane przez szczekaczki popierające jedyną słuszną linię partii „Premie i Stanowiska” 🙂

Send this to a friend