Informacje

OŚWIĘCIM. To już pewne, będzie przetarg na budowę S1 i nowego mostu na Sole

Do końca roku ogłosimy przetargi na blisko 250 km dróg – poinformowała w czwartek 3 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Planowane jest poszukiwanie wykonawcy m.in. śląskiego odcinka S1.

GDDKiA podała, że już niedługo do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, a później na platformę zakupową trafi pierwszy z przetargów na realizację drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim. Chodzi o odcinki pomiędzy Mysłowicami i Bielsko-Białą (łączna długość ok. 40 km). Na przełomie roku ogłoszony zostanie także przetarg na obwodnicę Oświęcimia, łączącą się z S1 (ok. 9 km).

GDDKiA od początku września br. ogłosiła przetargi na realizację niemal 113 km autostrad i dróg ekspresowych.


Koncepcja Programowa przebiegu obwodnicy w mieście Oświęcim (wariant 2).


Zobacz także: premier Beata Szydło o S1

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Wydzielenie łącznika i obwodnicy Oświęcimia z projektu S-1 źle wróży … Widać pieniędzy brak.

  2. To są przecież bzdury totalne . Szydłowa już raz podpisała porozumienie 5.12.2016 roku o budowie drogi S-1 w którym był dokładny harmonogram robót i nic z tego nie zostało zrealizowane. Teraz mówią że ogłoszą przetarg kiedy będzie już po wyborach ale nie mają przecież żadnej gwarancji że będą dalej rządzić.

  3. Witam.Wariant który jest teraz preferowany to wariant idiotyczny. Wariant zablokowany przez związkowców kopalnianych, przy poparciu lokalnych polityków np: Beaty, Zdzisława, byłby obwodnicą Brzeszcz i Rajska.Wariant ten odciążyłby drogę Brzeszcze- Oświęcim. Dojazd do Oświęcimia przez węzeł Oświęcim jadąc S1 od strony Bielska będzie 3 razy dłuższy niż zablokowanym wariantem. Licząc od węzła Brzeszcze. Doraźnie to można tak jechać, ale codziennie do np: pracy, to się uzbiera kilometrów. Ten odcinek ok 40 km miał kosztować ok 3,8 mld zł, a teraz to nikt nie wie. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  4. Ja nie wiem z czego tu się cieszyć. Przetarg miał być ogłoszony do końca września, a tu GDDKIA po raz kolejny przesuwa termin ogłoszenia przetargu.

Send this to a friend